Ruj Lekesi Nasıl Çıkar Temizlenir

0
1086
Okunma

Biz kadınların temizlik konusunda hassasiyetini bilmeyen yoktur. Fakat bazı leke tipleri vardır ki bizleri temizlik konusunda oldukça zorlar. Hatta bazı zamanlar sinir krizleri bile geçiririz leke izlerini yok etmek için.

Bu duruma en bariz örnek ruj lekeleridir. Kimi zaman halıda, kimi zaman ise koltukta ya da duvarda ruj lekesi görmek mümkün. Tabi bir de kıyafetlerde oluşan ruj lekeleri var ki bunlar kimi zaman farklı nedenlerden dolayı hayat kurtarıcı oluyor. Neyse çapkın kocaları bir kenara bırakarak ruj lekesinin nasıl çıkacağı hakkında bilgilerimizi siz değerli okuyucularımıza aktaralım.

Rujun dudakta uzun süre kalabilmesi için yapım aşamasında bol miktarda mum ve yağ kullanılır. İşte bu sebepten ruj lekesi öyle kolay çıkarılamaz.

Ruj lekesini çıkarmak için leke bulaşan noktaları ikiye ayırmalısınız. Birincisi pamuklu kumaşlara bulaşan ruj lekesi. İkincisi ise diğerleri olarak adlandırılabilir. Kısacası ikinci yöntemde pamuklu kumaşlar dışında her noktaya aynı çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

– Pamuklu kumaşlardan (koltuk, halı, kıyafet) ruj lekesini çıkarmak için lekenin tereyağı ile yumuşatılması gerekir. Lekeye sürülen tereyağı bir süre bekledikten sonra oksijenli su ile iyice silinir. Ardından ise sabunlu su ile silinerek temizlenmiş olur.

– Diğer kategorisine aldığımız ruj lekelerinde çözüm yolu eter maddesidir. Yalnız eter kullanırken dikkat edin, zira çok yanıcı bir maddedir. Leke olan bölgeye eter dökün ve daha sonra sabunlu su kullanarak silin. Bu şekilde ruj lekesini kolayca çıkarabilirsiniz. Fakat bu maddeyi yanıcı olduğu için asla pamuklu kumaşlarda kullanmamalısınız.

RUJ LEKESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

ruj-lekesini-ne-cikarir

Bu yazı ruj lekesini ne çıkarır çıkartır koltuktan halıdan perdeden gömlekten elbiseden nasıl temizlenir çıkarılır ruj lekesi nasıl yok edilir ruj lekesini çıkarmak için aynadan duvardan konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ruj lekesi nasil çıkar, duvardaki ruj lekesi nasıl çıkar, koltuktan ruj lekesi nasıl çıkar

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın