Romatoid Artrite Ne iyi Gelir Kesin Çözüm Nedir

0
797
Okunma

Romatoid artrit veya halk arasında daha bilinen adıyla iltihaplı romatizma hakkında doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz bu yazımızda.

İltihaplı romatizma ne yazık ki hayat kalitesini oldukça düşürmekte ve insanları ilaçlara bağımlı hale getirmektedir. Uzun süre ilaç kullanmak yerine alternatif tedavi yöntemlerini uygulamak sizi romatoid artrit konusunda sağlığınıza kavuşturabilir.

Romatoid Artrite Ne iyi Gelir? Romatoid artrite ne iyi gelir veya iltihaplı romatizmaya iyi gelen bitkiler ve besinler nelerdir bu konuda bakalım size neler anlatabiliriz.

Hint Yağı: Hint yağı genel cilt sağlığının yanı sıra sakinleştirici ve iyileştirici özellikler de içerir. Antibakteriyel, antienflamatuar ve analjezik etki gösterir.

Bol miktarda Hint yağı doğrudan ellere uygulanır. Uygulama yapılan alanlar yaklaşık beş ya da on dakika hafifçe ovulur. Bu işlemin her gün iki defa yapılması tavsiye edilir.

Ayrıca, iki çorba kaşığı Hint yağı kaynatılır ve bir bardak taze portakal suyuna eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra her gün kahvaltıdan önce içilir. Birkaç hafta içinde belirtiler hafifleyecektir.

Sarımsak: Sarımsak ellerde oluşan artrit tedavisi için kullanılan bir diğer bitkisel çözümdür. Ağrıyı ve artrit nedeniyle oluşan inflamasyonu azaltmaya yardımcı olan anti enflamatuar özellikler içerir.

2 ya da 3 diş çiğ sarımsak günlük olarak tüketilebilir. Bu artrit belirtilerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir kaç diş sarımsak ve hardal yağı ısıtılarak ellere ve parmaklara uygulanabilir. Etkilenen bölgelerde birkaç dakika tutulur. Olumlu sonuçlar almak için işlem günde birkaç kez tekrarlanabilir

Bal ve Tarçın Tozu: Bal ve tarçın en iyi artrit ilaçlarından biridir. Birlikte kullanıldıklarında ellerde oluşan artrit belirtilerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Bal antiseptik nitelikleri içerirken tarçın antioksidan içerir.

Bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı toz tarçın ile karıştırılır. Bu karışımı her gün sabahları tüketilir. Ağrıyı azaltmada oldukça faydalıdır. Her gün sabah aç karna tüketilmesi önerilir.

Buz: Soğuk kompresler de işe yarayabilir. Ağrıyı ve olası tahrişi hafifletir. Buz paketleri ya da dondurulmuş sebze torbaları ellere kompres şeklinde uygulanabilir. Buz torbasını etkilenen alan üzerinde birkaç saniye tutmak yeterli olacaktır. İşlem her 10 ya da 15 dakikada bir tekrar edilebilir.

Zerdeçal: Zerdeçal mükemmel bir anti enflamatuardır. Bu nedenle artrit tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca tüm mikroorganizmaların gelişmesini engelleyen anti bakteriyel ve anti septik özellikleri vardır.

Her gün bir bardak ılık süte biraz zerdeçal ve bal eklenerek tüketilebilir. Zerdeçal tozu ve hardal yağı hamur haline getirilerek ellere doğrudan uygulanabilir. Bu parmaklarda oluşan şişlikleri de hafifletecektir. Parmaklar üzerinde yarım saat kadar bekletilmesi tavsiye edilir. Ardından eller sıcak suyla yıkanır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı artrite iyi gelen besinler ve gıdalar arasında önemle üzerinde durulması gereken bir yiyecektir. Artrit tedavisi için en etkili doğal çözümlerden biridir. İltihap kurutucu COX-1 ve COX-2 enzimlerinin üretim sürecini yavaşlatır.

Zeytinyağı salatalarda ya da yemek pişirirken kullanılabilir. Ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Eşit miktarda ılık zeytinyağı ve sıcak lavanta yağı iyice karıştırılır. Bu karışım ellere uygulanır ve 10 dakika kadar bekletilir.

ROMATOİD ARTRİT KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

romatoid-artrite-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı romatoid artrite ne iyi gelir ne yemeli doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi iyi gelen yiyecekler bitkiler besinler kaplıcalar için egzersizler kullanılan ilaçlar krem üzüm çekirdeği hangi doktora gidilmeli hangi bölüm bakar nasıl geçer anlaşılır başlar teşhis edilir beslenilmeli sülük tedavisi diyeti ağrıları ağrısı belirtileri zararları romatoid artriti yendim konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın