Romatizma Ağrılarına Doğal Bitkisel Çözüm Nedir

0
745
Okunma

Çoğunlukla belli bir yaşın üzerine çıkan ve farklı sebeplerle ortaya çıkan romatizma ağrılarına karşı çoğu zaman ne yazık ki çaresiz kalırız. Her türlü ilacı denesek dahi sadece acıyı bir nebze dindirir, fakat romatizma ağrılarını tam anlamıyla yok edemeyiz.

İşte bu yazımızda romatizma hastalığına bitkisel ve doğal çözüm yolları ışığı altında mercek tutacağız. Dilerseniz ilk önce romatizmaya iyi gelen bitkisel kür ile başlayalım. Daha sonra ise romatizma ağrılarına ne iyi gelir ne yapılır bunları aktaralım.

Romatizma Ağrılarına Bitkisel Çözüm: Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu romatizma ağrılarına karşı kereviz kürünü tavsiye ediyor. Sizde gönül rahatlığı ile bu doğal kürü uygulayabilirsiniz.

Tarifi: Haftada 2-3 kere birer porsiyon dilimlenmiş kerevizi yarım litre su ile ağzı kapalı şekilde 6 dakika kısık ateşte haşlayın.

Uygulama: Haşladığınız suyu ikiye bölerek öğle ve akşam yemeklerinden bir saat önce yada yemeklerden 2 saat sonra için. Bir hafta sonra ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz.

Haşlama suyuna tuz yada sıvı yağ yada başka herhangi bir şey koymayın. Bu kürü en fazla 3 hafta uygulayın. İlerleyen günlerde ağrılar tekrar ettiği zaman 1 haftalık kür uygulamak yeterli olacaktır. Yüksek tansiyon hastaları kereviz kürünü kullanamaz.

Romatizma Ağrılarına Ne iyi Gelir: Romatizma ağrıları olanlar için en çok kullanılan bitki çayları, bitkiler, yiyecekler, taşlar, kaplıcalar, ilaçlar ve bitkisel yağlar olarak faydalı olduğunu düşündüğüm bir sıralama yaptım.

Romatizmaya iyi Gelen Bitki Çayları: Romatizma hastalıklarının ve ağrısının tedavisi için kullanılan bitki çaylarını sıralayalım. Papatya Çayı, Melisa Çayı, Lavanta Çayı, Anason ÇayıZencefil Çayı, Biberiye Çayı, Kekik Çayı ve Karanfil Çayı.

Romatizmaya iyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler: Fasulye, Kereviz, Turp, Hurma, Armut, Kavun, Frenk Üzümü, Yeşil Biber, Kekik ve Kuşkonmaz romatizma ağrılarının azalması için en faydalı yiyecekler ve bitkiler arasındadır.

Romatizmaya iyi Gelen Taş ve Kaplıcalar: Romatizma hastalığının tedavisi ve ağrıların dindirilmesi için kullanılan şifalı taşlar; kehribar, safir, yeşim taşı ve yılan taşıdır. Bu taşları evin içerisinde bulundurmak veya bir takı olarak üzerinizde taşımak romatizmaya iyi gelecektir.

Ülkemiz kaplıcalar bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Şimdi sizlere romatizma için gidebileceğiniz kaplıcaların tam sıralı listesini vereceğim. Ankara Haymana, Afyon Gazlıgöl, Aydın Germencik, Balıkesir Gönen, Bursa Gemlik, İnegöl, Vakıfbahçe, Diyarbakır Çermik, Kırşehir Terme, Nevşehir Kozaklı, Niğde Çelikli, Ordu Ilıca, Samsun Havza, Sivas Kangal ve Yozgat Boğazlıyan kaplıcalarıdır. Benim size önereceğim favori kaplıca ise Kırşehir Terme kaplıcaları.

Romatizmaya iyi Gelen İlaçlar ve Yağlar: Romatizma için kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan ezbere şekilde ilaç kullanmayın. Sadece bilgilendirme amaçlı olarak, romatizma ağrılarının tedavisinde kullanılan ilaç isimlerini sizlere sıralamak istiyorum. Sulfasalazin, Salazopyrin En Tab, İnfliximab, Etanercept, Certolizumab Pegol, Prednizon, Kortizon, Deltakortril, Prednol, Flantadin belli başlı ilaç isimleridir.

Romatizma ağrılarının giderilmesi ve azaltılma için kullanılan bitkisel yağlar ise şunlardır. Biberiye Yağı, Kekik Yağı, Susam Yağı, Karanfil Yağı, Sarımsak Yağı, Pelesenk Yağı, Portakal Yağı, Okaliptüs Yağı, Gliserin Yağı, Çam Terebenti Yağı, Alabalık Yağı. Bu yağları ağrı olan bölgeye masaj yaparak sürmelisiniz. Farklı kullanımları denemeyiniz.

Romatizmaya Hangi Doktor Bölüm Bakar? Romatizma rahatsızlıkları ve ağrıları ile Dahiliye yani İç Hastalıkları bölümü ilgilenmektedir. Hemen hemen her hastanede dahiliye bölümü mevcuttur.

ROMATİZMA HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

romatizmaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı romatizma ağrılarına iyi gelen taşlar bitki çayları ilaçlar yiyecekler yağlar bitkiler kaplıcalar şeyler otlar egzersizler hareketler ne iyi gelir doğal bitkisel kesin çözüm hangi doktor bölüm bakar nasıl olur geçer azaltılır tedavi edilir için ilaç dua krem ne yapmalı sıcak buz iyi gelir mi sorularına romatizma ağrılarını ne geçirir giderir önler yanıt aramak için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın