Rezene Yağı Neye iyi Gelir Nasıl Kullanılır

1
902
Okunma

Son dönemlerde giderek bitkisel yağların kullanımı artmaya başladı. Şahsen ben de kullandığım bir yağ olan rezene yağını bu yazımda tanıtarak sizlere tavsiye etmek istiyorum.

Rezene Yağı: Rezene bitkisi maydanozgiller familyasından çok yıllık otsu bir bitkidir. Distilasyon yöntemi ile uçucu yağı çıkarılmaktadır. Rezene bitkisi Anethol ve astragol gibi maddeleri yoğun şekilde içerir.

Kısaca tanımının arkasından şimdi isterseniz rezene yağının faydalarını ve yararlarını sıralayalım.

Rezene Yağının Faydaları
Sindirimi kolaylaştırır, Balgam kesici, Balgam söktürücü, iltihap giderici ve Kramp giderici özelliği vardır. Rezene yağı kronik mide bağırsak hastalıklarında kullanılır. Kalp sağlığı için kalbi takviye edici, Kalp atışlarını hızlandırıcı olarak kullanılır. Özellikle çocuklarda meydana gelen karın ağrılarında, Gaz çıkarmalarda, Soğuk algınlığında, Anne sütünü arttırmada kullanılır.

Her ay yaşadığımız adet dönemi ağrılarından kurtulmak için bir bardak meyve suyunun içine 7-8 damla rezene yağı damlatarak içebilirsiniz. Bunlara ek olarak Mide şişkinliğini giderir, Cildi besler ve cilt yüzeyindeki pürüzleri giderir. Menopoz ve kemik erimesinde yararlıdır. Selülit tedavisinde kullanılır.

Rezene Yağı Nasıl Kullanılır
Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak tüketilir. Haricen yaraların üzerine sürülerek ve hafifçe masaj yapılarak kullanılır.

Rezene Yağının Zararları
Rezene yağının bilinen bir yan etkisi ve zararı yoktur fakat gastrit ve ülser hastalığı olanlar rezene yağını kullanmamalıdır.

REZENE YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

rezene-yagi-nasil-yapilir

Bu yazı rezene yağının cilde saça faydaları nelerdir yararları kullanımı yan etkileri kullanımı nasıl kullanılır yapılır elde edilir bebeklerde cilde uygulanması neye iyi gelir nerelerde kullanılır nedir nelere iyi gelir ne kadar fiyatı göğsü büyütür mü göz altı morlukları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: rezene yağı, rezene yağı faydaları, rezene yağı ne işe yarar, rezene yaginin faydalari

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın