Parmak Burkulmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

3
4367
Okunma

Sizlere bu yazımda bugün oldukça başımı ağrıtan bir sorun olan parmak burkulması hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Doğruyu söylemek gerekirse nasıl becerdiğimi bilmiyorum ama bir şekilde parmak burkulması yaşamayı becerdim. Hemen sanal ortamda bu konu üzerinde bir araştırma yaptım ama ne yazık ki çok fazla kaynak olmadığının farkına vardım. Kendi acımı dindirdikten sonrada uyguladığım yöntemleri sizlerle paylaşma gereksinimi duydum.

Bu bitkisel çözümleri hem ayak parmağı burkulmasına hem de el parmağı burkulmasına karşı uygulayabilirsiniz. Parmak incinmesi problemi içinde bire birdir.

Parmak Burkulmasına Ne iyi Gelir? Parmak burkulması durumunda yapacağınız ilk ve en önemli tedavi yöntemi burkulan parmaklara buz ile kompres yapmaktır. Buz ile tedavi o kadar etkilidir ki bunu uygulamanız durumunda başka bir alternatif tedavi yöntemi uygulamanıza gerek bile kalmaz.

Buz kompresi süresi çektiğiniz acının şiddetine göre 3-15 dakika aralığında olabilir. Bu süreden daha fazla buz kompresi yapmak ise artık faydadan çok zarar verebilir.

Parmak Burkulmasına Bitkisel Çözüm: El yada ayak parmağı burkulmalarında acıyı azaltmak ve yok etmek için doktorunuzun vereceği kremleri kullanabilirsiniz. Ama olur ya doktora gidemeyecek veya eczane bulamayacak bir durumda iseniz size önereceğim bitkisel tavsiye ve öneriler parmak burkulmasına bitkisel çözüm olarak uygulanabilir.

– Mercan köşkü yağı, zulfa otu ve badem yağı aynı ölçülerde olacak şekilde bir kabın içerisine alınıp karıştırılmalı ve parmağın üzerine bu karışım ile çok hafif masaj yapılmalı. Masaj işlemini o kadar yavaş uygulayın ki acınızı daha çok artırmayın.

– Bir bezi çok soğuk su ile ıslatın ve ardından ıslak bezi burkulan parmağın üzerine sarıp bir müddet bekletin. Eğer parmak şişmiş ve bezin sarılmasında güçlük yaşatıyor ise elinizin veya ayağınızın tamamını sarmak doğru olacaktır.

– Kara kafes bitkisini çay gibi demleyip suyu ile bir bezi ıslatın ve bölgeye dikkatli bir şekilde parmağı fazla oynatmadan sarmaya çalışın. Eğer burkulan parmak sarmakta zorlanıyorsa su ile parmağınızı ara, ara ıslatın. Bu sayede işlemi daha kolay yapmanız mümkün olur.

PARMAK BURKULMASI KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZİ YAZIYA YORUM YAPARAK SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

parmak-burkulmasina-ne-yapilir

Bu yazı parmak burkulmasına parmak incinmesine ne iyi gelir ne yapılır doğal kesin bitkisel çözüm çare nedir parmak burkulması nasıl ne zaman geçer olur tedavi edilir hangi bölüm doktor bakar morarma ve şişmesi kaç günde iyileşir geçer için zeytin krem ne yapmalı incinen baş parmak nasıl sarılır ayak el burkulmasına ne sürülür ilaç krem yöntemler nelerdir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: parmak incinmesi, parmak incinmesine ne iyi gelir, parmak incinmesine bitkisel çözüm, parmak burkulması nasıl geçer, parmak kakilmasi, parmak incinmesi nasıl geçer, parmak incinmesi evde tedavi, parmak kakılması nasıl geçer, parmak incinmesine ne yapılır

3 YORUMLAR

    • Ayn benimde yarın voleybol turnuvam var yerden topu alım derken arkadaş parmagima yanlislika hızlıca geçirdi eli, hafif şişti ag yor ve açıp kapayamıyorum ya gir şey olursa diye korkuyorum .

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın