Parmak Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
2238
Okunma

Aslında çoğu kişinin önemsemediği lakin bazı durumlarda önemli rahatsızlıkların bir işareti olan parmak ağrısı kimi durumlarda ise öneminden ziyade sinir edici sebebi ile bir an önce tedavi ihtiyacı duyar.

Bu yazımda parmak ağrısına ne iyi gelir ve parmak ağrıları doğal ve bitkisel çözüm yolları ile nasıl geçer bunları anlatacağım.

Parmak Ağrısına Ne iyi Gelir? Parmaklarda oluşan ağrılar için sizlere bazı öneri ve püf noktaları derledik. Bu basit çözümler ile parmak ağrısına kolayca engel olabilirsiniz.

Dolama olduysanız, iltihabı azaltmak için günde iki defa 5 – 10 dakika süreyle sıcak su banyosu yapın. Daha sonra mantar enfeksiyonuna karşı antibakteriyel bir ilaç ya da doktorunuzun önerdiği bir preparat uygulayın.

– Parmağınız ezik sorunu yaşıyorsa; dinlenme, buz, bağlama, yukarıya kaldırma tedavisi uygulayın. Parmağınızı bir gün kadar dinlendirin. Dayanabilecek hale geldiğinizde yeniden hareket ettirin. Dinlenme döneminde günde birkaç defa 10 dakikalık aralıklarla buz koyun. Parmağınızı elastik bir bandajla koruyacak şekilde, ancak sıkmadan sarın. Ve parmağınızı havaya kaldırarak eklemlerdeki sıvının akmasını sağlayın.

– Günde bir kaç defa elinizi bir masanın üzerine uzatarak şişmiş eklemlerinizi gerin, sonra yumruk yapın ve yumruğunuzu kaldırarak germeyi artırın. Öteki elinizle hafifçe her parmağı açıp kapatın.

– Reçeteyle satılan bir ağrı kesici alın, aşırı kuvvetli olandan kaçının, yoksa daha önemli sorunların işareti olan şiddetli ağrı gizlenmiş olur.

Parmak Ağrılarına Bitkisel Çözüm: Şimdi ise bitkisel tedavi yöntemleri ile parmak ağrısı nasıl geçer bunu anlatalım.

– Parmak ağrıları için; ağrıyan parmağın birinci eklemi ovulur. Bir elma ikiye bölünüp ateşte pişirilir ve ılık hale geldikten sonra ağrıyan parmakların üzerine konur. Soğuyuncaya kadar bekletilir.

– Kişniş otunun kökü havanda dövülerek ezilir. Elenerek elde edilen kök tozuna, aynı miktarda kına ilave edildikten sonra krem kıvamına gelinceye kadar sirkeli suda yoğrulur. Hazırlanan kremden, ağrıyan yere gün aşırı sürülür.

– Arpa unu bir gün süreyle sirke dolu bir kapta dinlendirilir. Süzüldükten sonra elde edilen posa, yakı kıvamına gelinceye kadar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan yakı parmaklara sürülerek temiz bir bezle sarılır. Bu tedavi yöntemine, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer uygulanır.

– Kayakoruğu otu, sıcak suda beş dakika süreyle kaynatılarak süzülür. Elde edilen posa, pomad kıvamına gelinceye kadar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan pomad parmaklara sürüldükten sonra bir bezle bağlanır. Bu tedavi, gün aşırı yenilenerek uygulanır.

PARMAK AĞRILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

parmak-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı parmak ağrısına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son ne yapmalı hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir parmak eklem ağrılarına için ne yapılır krem merhem okunacak dua nasıl geçer neye işarettir tedavi edilir geçirilir giderilir egzersizleri ve şişmesi uyuşması masajı el ayak işaret baş serçe orta yüzük parmak parmağı parmak ağrısını ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: parmak ağrısına ne iyi gelir

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın