Parkinsona Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
1410
Okunma

Parkinson hastalığı bizim ülkemizde ünlü boksör Muhammed Ali ile özdeşleşen bir hastalıktır. Neredeyse toplumumuzun çoğunluğu parkinson hastalığını bu sayede öğrendi.

Oysa ki toplumda bir çok kişi bu illet hastalığın pençesi altında ezilmekte. Fakat buna rağmen, parkinson hastalığının tedavisi için çözümler yeteri kadar bilinmemekte.

Bizler bu yazımızda parkinsona iyi gelen şifalı bitkileri ve yiyecekleri kullanarak alternatif tedavi yöntemlerini anlatmaya çalıştık. Umarım bu hastalıkla uğraşan sizler veya yakınlarınız için birazcık fayda sağlar ve parkinson için çözüm bulursunuz.

Parkinson Hastalığına Bitkisel Çözüm: İsterseniz karışımlar zor gelirse konu içinde ismi geçen bitki ve yiyecek gruplarını ayrı ayrı da tüketebilirsiniz.

1. Tarif: Bol miktarda kara üzüm su yerine aç veya tok karnına içilir. Taze ve Kuru bakla pişirilerek yenir.

2. Tarif: 1 kg. kara üzüm, 5 litre su ile düdüklü tencerede iyice kaynatılıp süzülerek suyu alınır. Buzdolabında saklanıp ılık olarak aç veya tok karnına içilir. Yaş veya kuru olarak meyvesi de yenebilir.

3. Tarif: Ökse otu, karabaş otu, oğul otu, biberiye, mentollü nane, kantaron çiçeği, papatya, kekik, lavanta, ısırgan yaprağı, ardıç meyvesi ve alıç çiçeğinin, tamamı veya bir kaçı karıştırılıp çay yerine ballı olarak aç veya tok karnına içilir. Uygulama etki gösterene kadar devam ettirilmelidir.

4. Tarif: 100 gram polen, 100 gram arı sütü, 100 gram çörek otu, 100 gram ısırgan tohumu, 100 gram ardıç meyvesi, 100 gram arap zamkı, 100 gram havlıcan, 100 gram mastika, 100 gram iç bakla unu, 100 gram turp tohumu, 50 gram karanfil, 2 kg. bal, 2 kg. üzüm pekmezi.

Malzemelerin tamamı dövülür ve karıştırılır. Her gün 3 öğün, 1 yemek kaşığı karıştırılıp sade veya ballı sütle içilir. Her ne kadar zor bulunan ürünler gibi gözükse dahi emin olun aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz malzemelerden yapılmıştır.

Parkinson hastalığının tedavisi için diğer tamamlayıcı tedavi yöntemleri olarak sanat terapisi, refleksoloji, yoga, hidroterapi, müzik terapisi ve hipnoz terapisi gibi fiziksel etkinlik ve egzersizler içerisinde olmanızda önerilmektedir.

PARKİNSON HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETMENİZ MÜMKÜNDÜR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

parkinsona-bakla-yapragi

Bu yazı parkinsona iyi gelen bitkiler otlar vitaminler ilaçlar şeyler meyveler dualar bakla meyve bitki çayları ne iyi gelir bitkisel doğal kesin çözüm hangi bitki iyi gelir doktor bölüm bakar bitkisel tedavi çare nasıl oluşur bir hastalıktır ilerler geçer parkinson hastalığına bağlı demans kim bakar neden olan ilaçlar için bakla kürü en iyi ilaç eldiven beyin pili egzersizler hastalığına kür kahve iyi gelir mi hangi doktora gidilmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: parkinson hastalığına iyi gelen bitkiler, parkinson hastalığına hangi yiyecekler iyi gelir, parkinsona iyi gelen yiyecekler, parkinsona iyi gelen egzersizler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın