Papatya Çayı Nasıl Yapılır Nelere iyi Gelir

Sizlere bu yazımızda benim en sevdiğim bitkisel çaylardan birisi olan papatya çayı hakkında bilgi vermek istiyorum. Papatya çayı ne işe yarar nelere iyi gelir derseniz işte bu yazı tam size göre.

İlk önce şunu belirtelim; papatya çayı tek başına papatya bitkisi ve su ile hazırlanmaz. Papatya çayından tam anlamı ile verim almak için aşağıda verilen malzemelerin tamamını kullanmanız gerekir.

Papatya Çayı İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler
Papatya, Muz, İncir suyu, Şeftali suyu, Nane, Bal.

Hazırlanış Şekli ve Kullanımı
– Üç tutam papatya, orta boy muz ile birlikte ezilir. Bir tutam nane, birer fincan incir suyu ve şeftali suyu, papatya karışımı ile birlikte suda kaynatılır. Hazırlanan demleme bal ile tatlandırılarak günde üç bardak içilir.

– Vücudun terleyip ferahlamasında, gripten oluşan ağrılara papatya çayının etkin yararları vardır.

-Papatya çayı, her gün içilirse ülseri tedavi eder ve mide ağrılarını da dindirir.

– Papatya bağırsak gazlarını da söker. Spazmı giderici ve gaz söktürücü etkileri ile özellikle gastrit ve ülserde faydalı olan papatya hem ülsere karşı koruyucu hem de iyileşmeyi hızlandırıcı etki gösterir. Papatya çayı adet düzensizliğine de iyi gelir.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

papatya-cayi-nelere-iyi-gelir

Bu yazı papatya çayının cilde bebeğe faydaları zararları nelerdir yan etkileri fazlası kullanımı neye yarar nelere iyi gelir ne zaman içilmeli ne kadar içilir nerede satılır ne kadar süre kullanılır ne kadar ne işe yarıyor süt yapar mı nasıl içilir yapılır kullanılır kurutulur tüketilmeli tatlandırılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.