Pankreas Kanserine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1452
Okunma

İnsanlığın başına gelen en vahim hastalıklarında başında onlarca türü olan kanser gelir. Kanser çeşitlerinin içinde en zorlularından birisi de pankreas kanseridir.

Pankreas kanserine yakalanan hastaların ne yazık ki neredeyse tamamı kemoterapi görmek zorundadır. Bitkisel bir yolla pankreas kanserini yok etmek mümkünse bile bu henüz keşfedilmemiş veya keşfedilse bile unutularak tarihe karışmıştır.

Pankreas Kanserine Ne iyi Gelir? Biz bu yazımızda sizlere pankreas kanseri için kemoterapi gören hastaların nasıl beslenmesi gerektiğini anlatacağız.

Bu yazıda size önerilen ve pankreas kanserine iyi gelen yiyecekler ile şifalı bitkiler asla tek başına asla pankreas kanserini yok etmeye yeterli değildir. Bu yiyecekler ve bitkiler kemoterapinin daha etkili olmasını ve hastalığın daha çabuk sona ermesini sağlayan beslenme şekillerini içerir.

Pankreas kanseri hastalarının sık ve küçük öğünlerle beslenmesi gerekir. Hastayı güçlendirmek için balık, kanatlılar, yağsız kırmızı et, köy yumurtası, yoğurt, baklagillerden zengin bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Susam tohumu fırınlanarak, hastaya her gün bir çorba kaşığı verilebilir. Düşük dozda çiçek balı, kara üzüm pekmezi de kullanılabilir. Elbette bu ürünlerin organik olması faydayı katlayacaktır.

– Pek çok araştırma; K3 vitamininin pankreas kanserinde tümörü küçülttüğünü ortaya çıkarmıştır. Avokado ve ananas ise enzim eksikliğini gideren meyvelere örnek gösterilebilir. Böğürtlen, kara üzüm, kara turp, kayısı, yer fıstığı ve ceviz de faydalı yiyeceklerdir. Yine kayısı çekirdeği oldukça faydalıdır.

– Çok faydalı bir bitki olan karahindiba, salatalarda kullanılmalıdır. Hastanın diyabeti yoksa havuç suyu ve portakal suyu da yanında verilebilir. Her gün yarım kilo ev yoğurdu, semizotu, ısırgan yaprağı ve kökü; hastanın beslenme listesinde olmalıdır. Ev yoğurdu pankreas kanseri hastaları için çok faydalıdır.

– Kuşkonmazın içindeki apigenin denen maddenin pankreas kanseri tümörünü küçülttüğü hayvan deneyleri ile ortaya çıkmıştır. Kuşkonmaz, suyu sıkılarak ya da yemek halinde hastaya verilebilir. Zencefil de tümörü yok etmede fayda eder. Radyoterapi ve kemoterapi sırasında hastanın bağışıklığını oldukça güçlendirir.

Her kanser türünde olduğu gibi pankreas kanserinin de ana nedeni B17 vitamini yönünden vücudunuzun zayıf olmasıdır. Eğer ki B17 vitamini açısından yeterli şekilde beslenme yolunu seçerseniz, pankreas kanserine yakalanma durumunda bile hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz.

HER TÜRLÜ KANSER HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA ULAŞTIRABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

pankreas-kanserine-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı pankreas kanserine iyi gelen şifalı bitkiler yiyecekler gıdalar besinler otlar ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nedir hangi doktor bölüm bakar yakalananlar alternatif tıp pankreas kanseri nasıl teşhis edilir olur iyileşir yenilir anlaşılıyor belli olur öldürür için hangi dua yapılan tetkikler olmamak için testler yapılır kemoterapi son aşaması seyri tanısı nasıl konur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın