Orta Kulak İltihabına iyi Gelen İlaçlar Ne iyi Gelir

0
726
Okunma

Bu yazımızda en sık rastlanan kulak hastalıklarından birisi olan orta kulak iltihabı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bazı hastalıklar vardır ki çok büyük etkileri olmasa bile insanın canını hem çok yakar hemde kişinin hayatını zindan etmeye yeter.

Bu tarz bir hastalığa orta kulak iltihabını da eklemek mümkündür. Oysa ki orta kulak iltihabına çok basit bitkisel tedavi yöntemleri ile kesin çözüm sağlamanız mümkün.

Orta Kulak İltihabına Ne iyi Gelir? Orta kulak iltihabı sorunu yaşayanlar için bu hastalığın nedenleri ve sonuçları hakkında ilerleyen günlerde daha detaylı bir yazı yazacağım. Şimdi orta kulak iltihabına iyi gelen ilaçlar, besinler, antibiyotikler, yiyecekler ve bitkiler arasından en sık kullanılan yöntemleri size aktaralım.

– Sıcak kompres uygulaması iltihaplı kulak ağrısını azaltmak için başvurulan en popüler yöntemdir. Kompresi hazırlamak için temiz ve pamuklu bir havluyu sıcak su buharına tutabilirsiniz.

– Eğer kulak zarında bir problem yoksa, kulağınıza iki-üç damla demlenmiş kantaron veya sığır kuyruğu yağı damlatın ve küçük pamuk bir tamponla kapatın.

– Sarımsak yağı da orta kulak iltihabı için etkilidir. Bir iğne yardımıyla sarımsak dişini delin ve yağını çıkarın. Çıkan yağı kulak arkasına masaj yaparak yedirin.

– Sarımsak ve soğan gibi bitkisel antibiyotikler enfeksiyonla savaşma konusunda yardımcı olur.

Sarımsak Suyu: Yine evde hazırlayabileceğiniz bir diğer damla ise sarımsak suyudur. Doğal bir antibiyotik olan sarımsak iltihabın kurumasına yardımcı olabilir. 1-2 sarımsağı ezip suyunu alın ve kulağınıza damlatın. İltihap azaldıkça iltihaba bağlı ağrı da hafifletecektir.

Soğan Suyu: Soğan suyunun kulakta biriken iltihabı akıtmak için yardımcı olduğu söylenmektedir. Bunun için bir soğanın suyunu sıkıp bir kaç damla kulağınıza damlatın. Soğan suyu ılık olursa etkisini daha kısa sürede gösterecektir.

– Bir miktar fesleğeni iyice doğrayarak suyunu çıkarın ve enfeksiyondan etkilenen kulağınızın kenarlarına uygulayın. Sakın ha kulak içine damla olarak kullanmayın.

– Bir çay kaşığı badem yağının içine eklenen 10 damla lavanta ve çay ağacı yağları ile mastoid kemiğine (kulağın gerisinde bulunan kemik) bir süre masaj yapın.

– Ekinezya ve altın mühür otu iç organların enfeksiyon tedavisinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanında kulak enfeksiyonu veya iltihabı için kullanılır.  Temiz suda kaynatarak günde 2 bardak içmeniz işe yarayabilir.

NOT: Orta kulak iltihabı yaşanan dönemde hijyene maksimum derecede önem verilmelidir, düzenli olarak eller yıkanmalı, kişisel kullanım eşyalarında titiz olunmalı, dumansız ve temiz havaya çıkılmalı, en önemlisi ise bu dönemde asla sigara içilmemelidir.

HER TÜRLÜ KULAK SORUNU HAKKINDA CEVAP ARADIĞINIZ SORULARI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

orta-kulak-iltihabina-ne-iyi-gelir

Bu yazı orta kulak iltihabına iyi gelen ilaçlar şeyler besinler antibiyotikler yiyecekler bitkiler ne iyi gelir ne yapılır hangi bitki ilaç kullanılır için soğan suyu sarımsak sakız çiğnemek iyi gelir mi damla doğal yöntemler bitkisel çözüm çare son kesin ne yapılmalı ne zaman iyileşir nasıl tedavi edilir anlaşılır temizlenir akar geçer için damla ilaç iğne dua kulak damlası hangi ilaçlar kullanılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın