Opal Taşının Özellikleri ve Faydaları

0
831
Okunma

Şifalı taşların kullanımı ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Özellikle takı toka olarak birçok taşı piyasadan satın almak mümkün. Fakat bazı taşlar var ki ne yazık ki insanlar onların değerini çok geç fark ediyor. İşte bu taşlardan birisi de opal taşı.

Opal taşının değerinin geç kavranması ne yazık ki kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler. Olsun geç de olsa güç olmasın diyelim ve opal taşının özellikleri ve faydalarını anlatmaya başlayalım.

Opal Taşının Özellikleri:
Kuvars taşının bir çeşidi olarak bilinir. Halk arasında anılan diğer adı “Gökkuşağı Taşı” olarak bilinir. Bazıları bu taşı talihsizlik getiren bir taş olarak düşünürken bir çoğunluk bu taşı sürekli yanında taşıyarak düşmanlarına karşı güçlü olduğunu inanır. Negatif olan duyguları dengelediği ve düzenlediği bilinir. Opal taşı Sanskritçe olan kıymetli taş anlamına gelmekte olan “Upala” sözcüğünden türemiştir.

Yer altında sürekli bir hareket halinde olan sıcak suların, kayaların oluşturduğu boşluklarda çökmesi ve yerleşmesi sebebi ile oluşur. Etrafındaki kayalardan mineral emerek gelişimini sürdürür. Bu sebebiyle ismi “ıslak kuvars” olarak ta anılmaktadır.

Güneş ışınların ısısını emerek bünyesinde tutabilir. Avucunuza aldığınızda vücut ısınız ile renk değiştirebilen nadir taşlar arasındadır. İçerisinde tamamen gök kuşağı renklerini taşır fakat sıralı değil karmaşık haldedir.

Uyumlu Olduğu Burç: Akrep, Yay, Balık.
Rengi: Ateş Kırmızısı, renksiz, beyaz, pembe, mavi ve karışık gök kuşağı.
Çıkarıldığı Ülkeler: Afrika, Meksika, Peru, Macaristan ve Avustralya.

Opal Taşının Faydaları: Bu taşın küçük parçacıkları kişilerin yanında taşıyabilmesi amacıyla kesilir büyük olanları da evlerinde hem güzel ve hoş bir görüntü sağlayan bir obje ve sağlık amacı oluşturan eşya olarak sergilenir. Bu taşın yararlarını kısaca maddelemek gerekirse;

– Kızgınlık halini sindirir ve emer,
– Kişisel iradenizi kazandırarak bağımsızlığınız da size yardımcı olur,
– Kendini iyi bir şekilde ifade edebilme yeteneğini geliştirmede yardımcı olur,
– Kişinin içinde hapsolduğu yanlış inançlardan kurtarır ve arındırır,
– Özgürlüğün ve bağımsızlığın taşıdır,

– Eklem sorunlarını iyileştirmeye yardımcıdır,
– Gözlerinizin görme gücünü arttırır,
– Böbrek ve kan hastalıkları için şifacı özelliği bulunmaktadır,
– Tehlikeli anlarda cesaret vericidir,
– Hayatlarımızın sıkıntılı günlerinde rahatlamaya yardımcı olabilmektedir,

– Kabus rüyaları yok ederek size hoş rüyalar sunar,
Parkinson hastalığının tedavisinde yardımcıdır,
– Kişiye gençlik gücü aşılar,
– Negatif duyguları emerek aşırı duygulanmaların önüne geçer,
– Utangaçlığı azaltır.

OPAL TAŞI HAKKINDA TAŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

opal-tasinin-ozellikleri

Bu yazı opal taşının özellikleri ve faydaları fiyatı temizlenmesi oluşumu rengi diğer adı yararları nerede bulunur siyah nedir nereden alınır satılır opal taşı neye iyi gelir ne işe yarar nasıl temizlenir oluşur anlaşılır kullanılır işlenir tesbih kolye yüzük küpe anlamı çeşitleri satın al hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın