Omuz Tutulmasına Ne iyi Gelir Ne Yapmalı

0
785
Okunma

Omuz tutulması genellikle iki şekilde meydana gelir. Birincisi boyun kaslarının cereyanda kalması neticesinde, ikincisi ise omuz kaslarına aşırı yüklenme sonucunda olur.

Genelde uyurken veya klima altında farkında olmadan oturduğunuz zaman omuz kasları cereyandan dolayı tutulur ve ağrı yapar. Diğer alternatif ise aşırı yük taşımaktan veya duruş bozukluklarının tekrarlanması neticesinde omuz tutulması meydana gelebilir.

Neyse, sebepleri ve nedenleri fazla fazla uzatmaya ve sizleri sıkmaya gerek yok. Zira neden olduysa oldu sonuç olarak omuz tutulması yaşıyoruz ve çok acil şekilde çözüm bulmamız lazım.

Omuz Tutulmasına Ne iyi Gelir? Doktora giderseniz size kas gevşetici ve kasları rahatlatan krem önermekten başka pek alternatif yok. Ama bitkisel tedavi yöntemleri ile çözüm bulmayı denerseniz işte sizlere önerebileceğim sihirli karışımlar. Bu karışımlar ile doktora gitmeden evde hem de çok daha ucuz bir maliyet ile omuz tutulmasına karşı çözüm bulabilirsiniz.

1. Tarif Malzemeleri: Alabalık yağı, Çörek otu yağı, Karabiber yağı, Kekik yağı, Pelesenk yağı, Sarımsak yağı, Susam yağı, Zeytinyağı. Bütün malzemeler eşit miktarlarda olmalı.

Hazırlanışı: Sıralamış olduğumuz yağları bir kabın içine eşit miktarlarda ilave ettikten sonra iyice karıştırın. Hazırladığımız karışımı ağrıyan omuz bölgesine yedirerek sürelim. Üzerine temiz bir sıcak havlu ile kapatalım. Bu uygulamaya sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayarak bir hafta devam edin.

2. Tarif Malzemeleri: 1 adet iri boy kuru soğan, 50 gram çekirdekli kara üzüm kurusu, 20 gram kekik 20 gram zeytinyağı.

Hazırlanışı: 1 adet iri boy kuru soğanın kabuklarını soyduktan sonra döverek ezin. Üzerine 50 gram çekirdekli kara üzümü ve 20 gram kekiği ekleyerek soğanla birlikte ezmeye devam edin. İyice ezilen  karışımına 20 gram zeytinyağı ilave ederek karışımı macun kıvamına gelesiye kadar karıştırın. Hazırladığımız macunu ağrıyan omuz bölgesine gece yatmadan önce sürerek sarın. Sabah sargıyı açarak temizleyin. Bu işleme bir hafta boyunca devam edin.

3. Tarif Malzemeler: 1 tutam kekik, 1 tutam hayıt çiçeği, 1 tutam ada çayı, 1 tutam oğul otu, 1 tutam biberiye, 1 tutam mentollü nane, 1 tutam okaliptüs.

Hazırlanışı: Sıraladığımız bitkileri bir kabın içine alarak karıştırın. Ardından 2 su bardağı kaynamış suyun içine bir avuç kadar bitkisel karışımdan ilave ederek 10-12 dakika kadar demlemeye bırakın. Bu sürenin sonunda tok karnına birkaç damla limon suyu ve balla tatlandırarak için. Dilerseniz tatlandırıcı kullanmadan da içebilirsiniz.

4. Tarif Malzemeler:  Her biri 1 tutam olacak şekilde; söğüt yaprağı, karabaş otu çiçeği, oğul otu, çınar yaprağı, hayıt çiçeği, okaliptüs yaprağı.

Hazırlanışı: İlk önce tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Daha sonra 2 su bardağı kaynar suyun içerisine hazırladığımız bitki karışımından 2 çorba kaşığı kadar ekleyerek hafif ateşte 10-12 dakika süreyle demliyoruz. Tatlandırmak için birkaç damla limon suyu ve balla katılan karışımı 3 öğün tok karnına içiyoruz.

OMUZ TUTULMASI SORUNU YAŞAYANLAR, YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZDAN YARDIM ALABİLİRLER. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

omuz-tutulmasina-iyi-gelen-egzersizler

Bu yazı omuz tutulmasına iyi gelen egzersizler hareketler ne iyi gelir ne yapmalı sıcak iyi gelir mi doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nedir hangi ilaç ne yapılır yapılmalı hangi doktor bölüm kim bakar omuz tutulması nasıl olur geçer krem merhem ilaçlar masaj yakı omuz tutulmasını ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: omuz tutulması nasıl geçer, omuz tutulmasına ne iyi gelir, omuz tutulması, omuz tutulması nasıl geçer tedavisi

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın