Omuz Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1529
Okunma

Elbette ki vücudun hemen hemen her bölgesi ağrıya maruz kalabilir. Lakin bu ağrılardan bazıları tamamen bizlerin hataları ve vücudumuzu yıprattığımız için meydana gelir.

Bu yazımızda sizlere tamamen insan kaynaklı hatalar ve yanlışlar yüzünden meydana gelen omuz ağrılarının nedenleri ve omuz ağrısına evde uygulanabilecek pratik çözüm önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Dilerseniz ilk önce omuzda ağrı neden olur bunları sıralayalım. Hatalı yapılan egzersiz ve spor faaliyetleri sonrası meydana gelen sakatlıklar, omuz kaslarının aşırı stres kaynaklı gerilmesi, sağlıksız uyku pozisyonları, yanlış yastık ve yatak kullanımı, bilgisayar veya masa başında uzun süreli çalışmalara duruş bozukluklarının etki etmesi omuz ağrısına neden olabilir.

Omuz Ağrısına Ne iyi Gelir? Elbette ki omuz ağrısına neden olan sebepleri yok etmek en garanti yöntemdir. Lakin yinede omuz ağrısından kurtulamıyorsanız size aktaracağımız doğal çözüm önerilerini uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Buz Tedavisi: Buz küpleri havluya sarılarak omuzda ağrıyan bölgelere 10 dakika süreyle uygulanır. 10 dakika mola verildikten sonra işlem tekrar edilir.

Omuz Egzersizleri: Omuz aşağı ve yukarı oynatılır, saat yönünde ve saat yönün tersine çevrilir. Egzersizler gün içerisinde birkaç kez tekrarlanır.

Masaj: Ağrı kesici bir krem ile masaj yapılabilir. Krem sürüldükten sonra omuz bölgesi bir tülbent ile kapatılır.

İlaçlar: Omuz ağrısı ve omuzda meydana gelen şişlikler için ağrı kesici steroid antienflamatuar tarzı ilaçlar kullanılabilir.

Yastık ve Yatak: Mümkünse ortopedik yastık ve yataklar kullanın. Bu tür yastıklar ve yataklar omuz ağrısını hafifletirken aynı zamanda omurga sağlığını da korur.

Omuz Ağrısına Bitkisel Çözüm: Omuz ağrısı için önerebileceğimiz bitkisel çözümler ise şu şekilde.

– İri bir lahananın geniş yaprakları kaynatılır ve ağrı olan bölgeye sıcak bir halde konulur ve soğuyana kadar beklenir.

– Bir adet limon sıkılır ve aynı oranda gliserin ile saf alkol eklenerek karıştırıldıktan sonra omuz ağrısı olan bölgeye sürülür.

– Bir kahve fincanı badem yağı ile bir tatlı kaşığı dövülmüş sarısabır bitkisi karıştırılarak kısık ateşte hafifçe ısıtılır ve ağrı olan bölgeye sürülür.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane atılır ve demlenmesi için kısa bir süre beklenir. Daha sonra süzülerek her gün üç öğün tok karnına birer çay fincanı içilir.

Omuz ağrısı için hastanelerin Ortopedi bölümlerine gidilir. Ortopedistler omuz ağrısına bakan branş doktorlarıdır.

YAZIYA YORUM YAPARAK OMUZ AĞRISI HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. SORU SORMAK İÇİN TIKLAomuz-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı omuz ağrısına iyi gelen hareketler şeyler yağlar bitkiler kremler ilaçlar yiyecekler egzersizler ne iyi gelir evde çözüm buz iğne yaklaşım krem masaj dua sıcak uygulama için yakı bant merhem omuzluk ne yapılır ne sürülür nasıl geçer giderilir tedavi edilir kortizon fizik tedavisi hangi doktora branş bölüme gidilir omuz ağrısını ne geçirir geçiren konusunda yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın