Öksürüğe Ne iyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer

0
550
Okunma

Evet arkadaşlar bu yazımızda eminim ki aramızda çok kişiyi rahatsız eden bir soruna bitkisel çözümler sunmaya çalışacağız. Konumuz kış aylarında giderek hortlayan öksürük.

Hem öksürüğe iyi gelen şeyleri, hem de öksürüğün doğal tedavisi için en sık kullanılan yollar; öksürüğe iyi gelen bitkiler ve bitkisel çaylar hakkında araştırmalarımızı okuyabilirsiniz.

Özellikle sigara içen ve en ufak rüzgarda terleyip üşüten herkesin başının belası olan öksürük problemi ile başı dertte olmayan yoktur aramızda.

Şahsen ben bu öksürüğü kesmek için oldukça detaylı bir araştırma sonucunda doğal bir çözüm keşfettim. Sizde benim gibi bu doğal ve bitkisel öksürük kürünü denemeye ne dersiniz?

Öksürük için Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki öksürük sorunu olanlar için ballı turp kürünü önerdi. Ahmet Maranki’nin öksürük kürünü şu şekilde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Hazırlanışı: 1 tane siyah veya kırmızı turpu güzelce rendeleyin. Rendelenen turpu mümkünse hakiki süzme balla karıştırarak bir tülbentin içine koyun.

Daha sonra tülbenti yüksekçe bir yerlere asarak altına bir tas yerleştirin. 12 saat kadar balın tasın içine süzülerek akmasını bekleyin. Süzdüğünüz bal turp suyu kürünün tamamını bir seferde tüketin. Bal turp kürü her yaştan insan tarafından rahatça kullanılabilir.

Öksürüğe Ne iyi Gelir? Bu en özel karışımımızın ardından, öksürüğe iyi gelen yiyecekler, şeyler, bitkiler ve bitki çayları hakkında en çok kullanılan ve önerilen tavsiyeleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Karabiber Çayı: Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirme özelliği olan bir bitkidir. Bal, katıldığında ise öksürüğü yok etmek için çok faydalıdır. Bu karışım tam anlamı ile doğal bir antibiyotik özelliği taşır.

Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda iyice karıştırılır. Sıcak su ile 15 dakika süreyle demlendikten sonra süzülür ve içilir. Özellikle balgamlı kuru öksürük için çok faydalı bir bitki çayıdır.

Meyan Kökü Çayı: Meyan kökü çayı, solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonların neden olduğu tıkanıkların giderilmesine ve bu tıkanıkların neden olduğu kuru öksürük sorunlarına karşı etkili olabilir.

Ada Çayı: Toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayan ada çayı aynı zamanda kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatmak içinde kullanılabilir. Eğer boğaz ağrınız varsa ada çayını demledikten sonra soğutun ve bir kaç damla limon ekleyerek gargara suyu olarak kullanın. İltihaplanmaları geçirici özelliği ile bir süre sonra ağrıları hafifletecektir. Ada çayı sayfasında daha ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Kekik – Bal: Bu iki şifa kaynağı, solunum yolları enfeksiyonlarına ve bronşit gibi hastalıklara çok faydalıdır. Kekik bitkisi, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı faydayı dahada arttırır.

Pekmez: İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir.

Limon – Karabiber – Tuz: Bir adet limonu dört eşit parçaya bölün. Böldüğünüz limon parçalarından birinin üzerine karabiber ve tuz serpiştirerek yiyin. Tek parça limon içeriğindeki C vitamini ile bağışıklığı güçlendirir ve nefes alışını rahatlatır.

Süt ve Bal: Süzme bal katarak içeceğiniz bir bardak sıcak süt yaşadığınız öksürüğe iyi gelecektir. Bu karışım boğazınızdaki gıcık ve balgam oluşumu içinde oldukça etkilidir.

Öksürük için iyi gelen bitkiler konusu için öksürüğe iyi gelen bitkiler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca öksürük için önerilen  sıcak içeceklerin en iyilerini; öksürüğe iyi gelen bitkisel çaylar başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

YAZIYA YORUM YAPARAK ÖKSÜRÜK HAKKINDA UZMANLARA SORULARINIZI İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

oksuruge-ne-iyi-gelir

Bu yazı öksürüğe iyi gelen şeyler bitkiler bitki çayları ilaç bitki çayı içecekler yiyecekler besinler gıdalar çorba şurup yağlar karışımlar ne iyi gelir öksürük için ne iyidir karışım çay ilaç bal pekmez hangi bölüme gidilmeli doktor bakar doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi bebeklerde çocuklarda nasıl geçer viks tedavi edilir öksürüğü ne geçirir yok eden azaltır geçirir geçiren anında kesen yok eden şeyler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın