Nefes Darlığına Ne iyi Gelir iyi Gelen Bitkiler

0
775
Okunma

Nefes darlığı problemi ne yazık ki çoğu zaman sigara ve alkol kullanımı neticesinde ortaya çıkmaktadır.  Bazı durumlarda ise nefes darlığına yol açan hastalıklar bizleri oldukça zor durumlara sokmaktadır.

Biz bu yazımızda sizlere nefes darlığı probleminden bitkisel çözümler ve alternatif tedavi yolları ile nasıl kurtulacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Nefes Darlığına Ne iyi Gelir? Nefes darlığına iyi gelen bitkiler, yiyecekler, besinler ve meyveler hakkında bir derleme yaptım sizlere. Birden fazla bitkisel çözüm önerisi sunacağız. Hiç boşuna araştırma yapmak için uğraşmayın, şahsen bütün tavsiyeler tarafımca bizzat denenmiştir.

– Bir litre suyun içine birer tatlı kaşığı anason, havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan hardal tohumu, kimyon, kişniş, 250 gram çemen, yarım kilo kuru incir katılıp karıştırarak kaynatılır. Kahvaltıdan önce bu karışımdan bir çorba kaşığa bir tatlı kaşığı sirke ilavesiyle kullanılırsa nefes darlığına oldukça fayda sağlar.

– Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış kara kafes otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek eşit aralıklarla günde üç çay bardağı tok karnına içilir.

– 1,5 litre suyun içine, iri bir baş soyulmuş sarımsak, birer çorba kaşığı lavanta ve gelincik çiçeği, yer sarmaşığı, kekik, birer tutam maydanoz, nane ve dereotu ilave edilip kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahlan aç karnına bir çay fincanı içilir.

– İki su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış melek otunun kök saplarından konup bir saat bekletildikten sonra kaynatılıp, süzülmesinin ardından gün içinde aralıklarla içilir.

– Bir çay fincanı sıcak suya ince kıyılan fesleğen atılır günde 2 defa içilir. İçine 1 kaşık bal ilave ederseniz etkisi kuvvetlenir.

– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan yarım kahve fincanı kırk damar otu tohumu ile bu tozu macun haline getirecek kadar süzme bal karıştırılıp iki gün içinde eşit aralıklarla tok karnına tüketilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kadar nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabahları aç karnına içilir. Ayrıca gün içinde aralıklarla taze nane çiğnemekte fayda sağlar.

Nefes Darlığına iyi Gelen Bitki Çayı: Keçi boynuzu çayı ve keçi boyunuzu pekmezi astım, bronşit ve nefes darlığının en etkin çözümüdür. Akciğerleri temizleyerek solunum yollarını açan keçi boyunuzu çayı nefes darlığını engeller.

1 bardak suyun içerisine kurutulmuş bir avuç keçi boyunuzu bitkisi atarak kaynatın. Demlemeye bırakılan keçi boyunuzu çayından her öğünden sonra 1 bardak içiniz.

NEFES DARLIĞI KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

nefes-darligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı nefes darlığına iyi gelen bitkiler hareketler yiyecekler dualar bitki çayları ahmet maranki ibrahim saraçoğlu neden olan hastalıklar ne yapılır ne denir çam kozalağı yaklaşım faydalı bitkiler nefes darlığı için esmaül hüsna sprey macun kür nereden randevu alınır hangi ilaçlar kullanılır bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm çare son en etkili çözüm evde ne yapılabilir tedavisi hakkında bilgi yazmak için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın