Nasıra Bitkisel Çözüm iyi Gelen ilaçlar

1
1035
Okunma

Nasır tedavisi genel olarak özel ilaçlarla yapılmaktadır. Salisilik asit veya değişik asitler içeren flasterler (nasır bandı) ya da solüsyonlar ve asitli ilaçlar kullanılır.

Uzmanlar nasır problemi için genelde ilaç tedavisini tavsiye etmektedir. Ancak nasırlı bölge çok ağrılı ise cerrahi tedavi yöntemi de son çare olarak uygulanmaktadır. Biz bu yazıda doğal yollarla nasır tedavisini anlatmaya çalışacağız.

Nasıra Ne iyi Gelir? Nasıra karşı tedavide alınacak en önemli etken nasırın nedenini ortadan kaldırmaktır. Daha çok dar ayakkabı giyilmesi ile ayakkabının vurması sonucu, yüksek topuklu ayakkabı giyilmesi ile ayağın basınca maruz kalması sonucu ya da kemik yapısından kaynaklanan nedenlerden dolayı nasır oluşumu görülebilmektedir. Bunların dışında tarımla uğraşanlarda el bölgesinde, çamaşır yıkama ya da sıkma işi yapanlarda yine el bölgesinde mesleki nedenlerle nasır ortaya çıkabilmektedir.

Şimdi sizlere evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz ve kesin şekilde nasır problemine son veren doğal bir tavsiye vereceğim.

Nasır için bitkisel çözüm ve evde tedavi yolları
Daha ziyade el ve ayağın sürekli olarak sürtünmeye maruz kalan noktalarında üst derinin kalınlaşması ve sertleşmesi ile meydana gelen ve basılınca ağrı veren sertleşmiş deri kısmına nasır denir. Nedeni, nasırlaşan bölgeye yapılan basınç ve sürtme işlemidir. Ayakta görülen nasırlara çoğunlukla sıkı ayakkabılar neden olur. Nasırları sökmek maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.

Tedavi için gerekli malzeme: Limon veya kırmızı domates. Nasır ilacı elma sirkesi
Hazırlanışı: Nasırların üzerine bir dilim limon veya ortasından kesilmiş bir domates konur. Her gün tekrarlanır.

Nasır Tedavisi: Peki tıbbi anlamda nasırı yok eden ve geçiren tedavi yöntemleri nelerdir? Şimdi bunları anlatalım.

Kremler: Özel kremler, ekstra kalın ciltli alanları yeniden nemlendirmek için tavsiye edilebilir.

Düzeltme veya Çıkarma: Bir ayak doktoru, nasırın çevresini saran sert cildin bir kısmını ortadan kaldırabilir, böylece ortasından uzaklaştırılabilir.

Salisilik Asit: Deri düzeltildikten sonra% 40 salisilik asit içeren bir yama uygulayabilir. Hastanın yamayı periyodik olarak değiştirmesi gerekecektir. Bir ponza taşı genellikle yeni bir yama uygulamadan önce ölü cildi ovmak için kullanılır.

Köpük Takozlar: Bu, basıncı düşürmek için ayak parmaklarındaki nasırlara kullanılabilir. Bazen özel silikon kamalar kullanılabilir.

Antibiyotikler: Enfeksiyon riskini azaltmak için bir antibiyotik merhem reçete edilebilir.

Ortez: Bunlar, altta yatan bir ayak deformitesine sahip insanlara yardımcı olabilecek ısmarlama yastıklı ayakkabı insertleridir.

Kemik Cerrahisi: Kemiğin cerrahi olarak hizalanması gerekebilir.

NASIR KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAnasira-ne-iyi-gelir

Bu yazı nasıra iyi gelen ayakkabılar kremler şifalı bitkiler domates bitki şeyler ilaçlar yağ doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi kına yakmak incir çare ne iyi gelir en etkili ilaç dua ilaç asit ananas sprey hangi bölüme gitmeliyim doktor bakar nasıl yakılır sökülür geçer el tedavi edilir kadınlar kulübü çıkarılır nasırı jiletle kesmek yakmak yaktırmak ne geçirir kim tedavi eder yok etme geçiren koparmak geçirmenin yolları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın