Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Zararları Yapımı

0
677
Okunma

Bitkisel yağlar son dönemde tedavi amacı ile sıkça kullanılır oldu ve aktarlarda yerini aldı. Şahsen ben özellikle cilt bakımı için bitkisel yağları sıkça kullanıyorum.

Sizlere bu yazımda adını ilk duyduğum zaman vay be bununda mı yağını yapmışlar diye düşündüğüm bir
yağ türü olan nar çekirdeği yağının faydaları ve kullanımı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları: Cildi gençleştirir, cildi ve saçı besler, sıkılaştırır. Selülitleri sıkılaştırıcı etkisi vardır. Alkol, sigara ve karbonmonoksit gazlarının cilt üzerinde yaptığı tahribatı tamamen yok eder. Ciltte oluşan iltihapları iyileştirici özelliği mevcuttur.

Nar Çekirdeği Yağı ne işe Yarar? Peki bu kadar faydalı bir yağ olan nar çekirdeği yağını nasıl kullanırsınız. Şimdi parça parça bu konu hakkında sizlere kısa bilgiler verelim.

Cildi Gençleştirmek için: Nar çekirdeği yağını bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Ardından parmak uçlarınızla masaj yaparak göz altları hariç yüz ve boyun bölgenize yedirin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Bu yöntemi 2 ay boyunca her gün düzenli olarak uygularsanız, cildinizin yorgun ve yaşlı görünümü bu şekilde yok olacaktır.

Selülitleri Yok Etmek: 1 fincan suya 7-8 damla kadar nar çekirdeği yağı damlatın ve selülitli bölgelere parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin.

Düzenli olarak uygulamanız halinde selülitli bölgelerde gözle görünür bir azalma olduğunu kısa zamanda fark edeceksiniz.

Kırışıklıkları Yok Etmek: 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı bir kapta karıştırın ve hazırladığınız bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresinden sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskenin ardından yatmadan önce %100 organik nar çekirdeği yağı kullanarak cildinize masaj yapın. Düzenli olarak kullanmanız halinde kırışıklıkların azaldığını görebilirsiniz.

Oldukça faydalı olan nar çekirdeği yağı piyasada muhtelif markalarda uygun fiyatlara kolayca temin edebilirsiniz. Lakin mümkün olduğunca fabrikasyon ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Alma şansınız varsa nar çekirdeği yağını evde doğal olarak üreten kişilerden almalısınız.

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

nar-cekirdegi-yagi-neye-iyi-gelir

Bu yazı nar çekirdeği yağının yapımı faydaları faydası zararları yapılışı kullanımı saça cilde fiyatı nasıl yapılır soğuk pres kapsülü yorumları kullananlar neye iyi gelir nar çekirdeği yağı nasıl uygulanır kullanılır neye iyi gelir nerelerde kullanılır nelere iyi gelir nerede satılır nedir ne işe yarıyor konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın