Nane Yağının Saça Cilde Yüze Faydaları Kullanımı

0
860
Okunma

Bu yazımızda sizlere aslında benim kokusundan pek haz etmediğim bir baharat olan nane kullanılarak yapılan nane yağının faydalarını ve yararlarını paylaşmak istiyorum.

Her ne kadar kokusu benim için hoş olmasa bile faydalarını okuduğunuz zaman koku kavramını yok ediyorsunuz. Ayrıca nane yağı kullanarak uygulanan pratik çözüm önerileri sizi de mest edecek.

Nane Yağının Faydaları
– Hıçkırıktan şikayetçi olanlar enselerindeki omurları sayarak sırta doğru üçüncü omurun her iki tarafına da birer damla nane yağı koyarsa kısa bir süre içinde hıçkırığın geçtiğini fark edecektir.

– Vücudun ağrılı bölgelerinde, açık yara yoksa bir iki damla nane yağı ile bölgeye masaj yapılır.

– Çok yorgun ve halsiz hissedildiğinde nane yağını koklamak enerji verir.

Kötü ağız kokularında bir damla dil üzerine damlatılır.

– İştahı kesmesi ve çok yemeyi önlemesi için bir dakika kadar  koklanır.

Araç tutmalarını engellemek ve oluşması halinde geçirmek için alın, göğüs ve midenin üzerine birer damla nane yağı koyulmalıdır.

– Ayakların güç içindeki yorgunluğunu atmak için ılık su içine 2-3 damla nane yağı damlatılarak ayaklar içinde bekletilmelidir.

– Ciltte kaşınma varsa ve açık yara yoksa bölge 1 damla nane yağı ile ovulur.

Mide bulantısı için mide üzerine 1-2 damla damlatılarak masaj yapılmalıdır.

– Mide ekşimesinde içilen çayın içine 1 damla nane yağı damlatılması faydalıdır.

– Baş ağrısında şakaklar ve sinüslerin üzeri, alın ve boynun arkası nane yağı ile gözlere değmeden ovalanır.

Yüksek ateşte ayakların altını 1-2 damla nane yağı ile ovmak oldukça faydalıdır.

Nane Yağının Kullanımı – Pratik Bilgiler
– Hamam böceği, fare, karınca gibi istenmeyen misafirlerin gelişini önlemek için bir pamuğa 2-3 damla nane yağı damlatılarak giriş noktalarına yerleştirilir.

– Yeni boyanan evin kokusunu gidermek için sıcak suyun içine 15 miligram nane yağı dökülmeli ve ortamda bir süre bırakılmalıdır.

– Bitkilerdeki yaprak bitlerini öldürmek için 1 fincan suya 4-5 damla nane yağı eklenerek spreyli bir şişe ile yapraklara sıkılmalıdır.

– Evcil hayvanlarında bulunan kenelerin başına pamuklu çubuğa damlattığınız nane yağını sürün. Kısa bir süre beklediğinizde yapıştığı yerden ayrılacaktır. Bu işlemi lütfen sadece hayvanlarda kullanın.

NANE YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

nane-yagi-ne-ise-yarar

Bu yazı nane yağının faydaları fiyatı saça cilde dudaklara faydası zararları yan etkileri yüze kullanımı özellikleri nasıl uygulanır elde edilir üretilir kullanılır yapılır ne kadar ne işe yarar neye yarar neye iyi gelir nerede satılır nereden alınır bulunur satın al konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: nane yağı yüze sürülürmü, nane yağı ne işe yarar

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın