Morluklara Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
2200
Okunma

Güzellik kusur istemez derler ya hani, işte bu kusursuz güzelliğin en büyük düşmanlarından birisi olan morluklara karşı neler yapılır bu yazımızda öğreneceksiniz.

Dışarıdan bakılınca görünen veya görünmeyen fark etmez, doğal ve pratik önerilerimiz ile her türlü kaza ve aksilik sonucu oluşan morlukları yok edeceksiniz.

Morluk Nedir: Tıp dilinde morluğun adı hematom olarak geçer. Morluklar genelde çarpma veya deriye oluşan sert temaslar neticesinde meydana gelir.

Morluk Nasıl Oluşur? Derinin altında çarpma veya sert temas neticesinde kılcal damarlar kopar ve kanama durumu meydana gelir. Bu kanama deri dışına yansımasa bile bazı zamanlar deri altında oluşan kanama sonucu temas olan bölgede dıştan görülebilen morluklar meydana gelebilmektedir.

Bu morluklara ek olarak şişlik ve ağrı meydana gelir. Deri altında kanama devam ettiği sürece bu ağrı ve şişme devam eder. Kanamanın kesilmesi sonucu yerine morluklar oluşmaya başlar. Temastan 5-10 dakika sonra morluk oluşur. Morluğun çabucak geçmesi için hızlı tedavi şarttır.

Morluklara Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere morlukların hızlıca yok olması için doğal önerileri ve bitkisel tedavi yöntemlerini kısaca anlatacağım. Bu yöntemler arasında ilaçlar, bitkiler, yağlar, kremler ve besinler var.

– Morarma tedavisinde en etkili yöntem morluk oluşan bölgeye hızlı bir şekilde buz kompresi yapmaktır. Eğer çarpmanın hemen sonrasında 30 dakika deriye buz uygularsanız morarmalar hemen yok olacaktır.

– Siyah zeytinin çekirdeğini çıkarın. Çekirdeği ezin ve lapası morarma olan bölgeye sarılabilir.

– Un, zeytin ­yağı ve bal karıştırılarak hamur haline getirildikten sonra morluklara sürülebilir.

– En çok kullanılan yöntemlerden biride et döverek eziklere sararak bir gece boyunca beklemektir.

– Çarpmadan etkilenen ve moraran bölgenin büyüklüğüne göre hazırlanacak olan hamur morluk olan bölgeye sarılır ve bir süre bu şekilde tutulur.

– Çarpmalar, düşmeler sonucu oluşan morarmalara biberiye yağı sürmekte faydalıdır. Biberiye yağı sürdükten 2 saat sonra morluk geçmeye yavaş yavaş başlar.

Bu bitkisel yöntemler ve doğal tedaviler dışında morarma için uygun kremleri de kullanabilirsiniz. Eczaneden reçetesiz şekilde alacağınız herhangi bir morluk kremi veya merhemi kısa sürede morarma durumunu yok edecektir.

CİLDİNİZDE MORLUK MU VAR? ÖYLEYSE YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZDAN YARDIM TALEP EDİN. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

morluklara-ne-iyi-gelir

Bu yazı morluklara iyi gelen krem bitkiler merhem yağlar ilaçlar jel besinler ne iyi gelir ne yapılır ekmek patates viks sıcak su zeytin kapatıcı doğal kesin bitkisel çözüm çare nedir hangi bölüm doktor bakar morluklar nasıl morluğu en çabuk ne geçirir geçer hemen gider tedavi yok edilir kapatılır morluğa iyi gelen şeyler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: morarmaya iyi gelen krem, morluklara iyi gelen krem, morluk kremi, morarmaya karşı krem, morarma kremi, morluğa iyi gelen krem, morarmalar için krem, morluklara karşı krem, morluklar için krem, morarmaya iyi gelen kremler

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın