Mısır Püskülünün Yan Etkileri Faydaları Kullanımı

0
1166
Okunma

Mısır püskülü her ne kadar yenilemese de ondan yoğun vitamin ve minerallerden faydalanamayacağız manası çıkmamalıdır. Mısır püskülünün faydaları en iyi biçimde kendisinden yapılan çay ile yani mısır püskülü çayı ile açığa çıkmaktadır.

Mısır püskülü besleyicilik bakımından bir çok bitkisel çaydan daha üstün meziyetlere sahiptir. Mısır püskülünde içerisinde yoğun miktarlarda potasyum, sodyum ve kalsiyum gibi vücudun ihtiyacı olan mineraller ve elementler bulunmaktadır. Bunun yanında mısır püskülü içerisinde uçucu yağlar, reçine, bitkisel şekerler ve allantoin isimli bir madde bulunmaktadır. Bu madde vücuttan ödem atıcı ve idrar sökücü bir bileşiktir.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Zararları: Vücuttan ödem ve idrar sökücü bir bitkisel çaydır. Ayrıca mısır püskülü içerisinde bulunan kalsiyum, metabolizmayı hızlandıran fayda sağlayarak kilo verme sürecini aktif eder. Vücutta yağ yakımı için gerekli bir çay olan mısır püskülü çayı, romatizma hastalıklarında, eklem iltihaplarında doğum sonrası kadınlarda kilo sorununa neden olan ödem birikmesi durumu ve böbrek, mesane taşlarını düşürmede kullanılmaktadır. Böbreklerde görülen iltihabi enfeksiyonlar için de mısır püskülü içmenizi tavsiye ediyoruz.

Mısır Püskülü Çayının Yapılışı ve Kullanılışı: 1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünü 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesi ile hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir. Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır. Böylece zayıflamaya olan etkisi iki kat artmaktadır.

Mısır Püskülü Alırken Nelere Dikkat Etmeli
Mısır püskülü özellikle mısır koçanlarının yetiştirilmesi sırasında yoğun olarak zirai ilaçlama riski ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bu nedenle mısır püskülünü bol su ile duruladıktan sonra iyice kaynatmanız sağlık açısından faydalı olacaktır.

MISIR PÜSKÜLÜ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

misir-puskulu-kiraz-sapi
Mısır Püskülü ile Kiraz Sapı Beraber Kullanılırsa Zayıflama için Çok Etkilidir

Bu yazı mısır püskülünün kullanımı zararları yan etkileri faydaları saça cilde zayıflamaya faydası ibrahim saraçoğlu ahmet maranki neye yarar nedir nerede satılır ne zaman içilir nelere faydalı neye faydalıdır ne kadar içilmeli nasıl yapılır örülür kaynatılır içilir kurutulur zayıflatır saklanır hazırlanır içilmeli mısır püskülü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın