Mide Üşütmesine iyi Gelen Meyveler İlaçlar Besinler

0
1450
Okunma

Özellikle kış aylarında en sık rastlanılan sağlık problemlerinin arasında ilk sıraları zorlayan bir rahatsızlık olan mide üşütmesi hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum sizlerle.

Soğuk havaya aşırı maruz kalmak ve yanlış beslenme mide üşütmesinin en büyük faktörüdür.

Eğer sizde mide üşütmesi problemi yaşarsanız, mutlaka size önereceğim bitkisel tedavi ve çözüm yöntemlerinden en az birisini deneyin.

Mide Üşütmesine Ne iyi Gelir? Mide üşütmesine iyi gelen bitkisel çaylar, ilaçlar, şifalı bitkiler, yemekler, besinler ve yiyecekler konusunda sizlere mümkün olduğunca bilgi toplamaya çalıştım.

– Nane limon mide üşütmesi için önerilen ve en çok bilinen yöntemlerden biridir. Bir bardak suya 1 kaşık nane ve limon kabuklarının kaynatılması suretiyle hazırlanan bu içecek rahatsızlığın şiddetine göre bir çay bardağında günde 2 veya 3 defa içilir. Şahsen benim mide üşütmesine iyi gelen çaylar arasında favorim bu.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı karabiber eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesi konusunda oldukça etkili bir alternatif tedavi olur.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek tok karnına içilirse mide üşütmesi için iyi gelir.

– Zencefil, papatya, ıhlamur ve ada çaylarının birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi mide üşütmesinin giderilmesine yardımcı olduğu görülmüştür. Bol miktarda bu bitkisel çaylardan tüketmeye çalışın.

– Bir miktar taze kekik ince ince kıyıldıktan sonra bir şişenin ağzına kadar doldurulur ve üzerine saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra bir kesme şekerin üzerine 5 damla damlatılarak kullanılır.

– Havlıcan bitkisinin kökü, dövülüp ezildikten sonra yıldız çiçekleri ile birlikte 15 dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce ısıtılarak midenin üzerine konup sarılır. Böylece mide üşütmesi kısa sürede tedavi edilebilir.

– Havanda dövülerek ezilen çam fıstıkları, süt otu ile birlikte yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar, kuşburnu pekmezi ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şuruptan, rahatsızlık süresince günde üç fincan ısıtılarak tok karnına içilir.

Tavuk çorbası bir çok sağlıklı besin ve vitamin içermektedir, bunun yanında içerdiği zengin antioksidanlar mide üşütmesi tedavisinde çok fazla tercih edilen tedavi metotları arasında olmasını sağlamaktadır

MİDE ÜŞÜTMESİ HAKKINDA TÜM MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

mide-usutmesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide üşütmesine iyi gelen çaylar ilaçlar şifalı bitkiler bitki çayı yemekler besinler ne iyi gelir evde bitkisel ilaç bebeklerde muz iyi gelir mi ne kullanılır nasıl geçer belli olur giderilir için hangi ilaç nane limon şurup antibiyotik isimleri ne yenir ne kadar sürer ne yemeli ekşi gaz doğal kesin çözüm hangi doktora bölüme bakar gidilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide üşütmesi için ilaç isimleri, mide üşütmesine iyi gelen yiyecekler, mide üşütmesine iyi gelen yemekler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın