Mide Kanamasına Ne Yapılır iyi Gelen Besinler

0
1650
Okunma

İlk önce üzerine basa basa şunu söylemek istiyorum. Hiç bir bitkisel tedavi yöntemi yada kürü, mide kanamasını önlemek için yeterli olamaz.

Bu yazıda sizlere önerilen kürler ve çözüm yöntemleri, mide kanaması geçirdikten sonra uygulanan yöntemlerdir. Yani bu alternatif tedavi yöntemlerini uygulamak mide kanamasını engellemez. Fakat yine de mide dostu besinleri tüketmeniz ve stresten uzak durmanız mide kanaması riskini en aza indirecektir.

Mide kanaması sorunu yaşayan kişiler, mide kanamasının ardından uzun soluklu bir tedavi ve dikkat gerektiren bir dönem geçirirler.

Özellikle beslenme açısından çok dikkatli olunması gerekilen bu dönemde tüketilen gıdalar ve yiyecekler çok önemlidir.

Sizlere vereceğim 3 bitkisel kür tarifi, mide kanaması problemi ile karşı karşıya kalan herkes tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Zira çok kısa sürede bu alternatif tedavi yöntemlerinin faydasını göreceksiniz.

Mide Kanamasına Ne iyi Gelir? Patlıcan, Pirinç, Ekşi nar, Susam, Sefercel çiçeği, Badem unu, Sirke, Pekmez mide kanaması için iyi gelen yiyecekler ve şifalı bitkiler olarak sıralanır.

– Patlıcan bir gün süre ile sirkeli suda bırakılarak dinlendirilir. Dinlendirilen patlıcan dilimlenerek pirinçle birlikte suda pişirilir. Sıkılarak elde edilen posa, lapa kıvamına gelinceye kadar dövülmüş ekşi nar taneleri ile karıştırılarak yoğrulur. Rahatsızlık süresince hazırlanan lapa mümkün olduğunca çok şekilde tüketilir.

– Hastalık süresince ekşimiş nar, bal ve hazırlanan pirinç çorbası bol miktarda tüketilir.

– Susam taneleri, sefercel çiçeği (aktarlarda bulabilirsiniz) ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışım, sirkeli suda pişirildikten sonra sıkılarak süzülür. Süzülen posa, macun kıvamına gelinceye kadar badem unu ilave edilerek pekmezle yoğrulur. Hastalık süresince, bu macundan yemeklerden sonra iki çorba kaşığı yenilmesi yeterli olacaktır.

Bu bilgilere ek olarak size mide kanaması hakkında verebileceğimiz en önemli tavsiye; sinir, stres, sıkıntı gibi etkenlerden mümkün olduğunca uzak durmanızdır.

MİDE KANAMASI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAmide-kanamasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide kanamasına iyi gelen şeyler bitkiler ilaçlar besinler meyveler ne iyi gelir faydalı bitkiler ne sebep olur ne yapılır nasıl müdahale edilir hangi doktor bölüm bakar nasıl geçirilir geçer geçirebilirim durur teşhis edilir tedavi olur durdurulur önlenir için hangi doktora bölüme gidilir ne yapılmalı şifalı bitkiler diyet listesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın