Mide İltihabına iyi Gelen Yiyecekler Bitkisel Kür Çözüm

0
1273
Okunma

Midede oluşan iltihap problemi genellikle beslenme alışkanlıkları neticesinde ve bazı hastalıkların tetiklemesi ile ortaya çıkar.

Mide iltihabına karşı evinizde doktora dahi gitmeden alternatif tedavi yolları ile hazırlayacağınız bitkisel kürleri uygulayarak kesin çözüm bulabilirsiniz. Mide iltihabı için önerilen bu doğal ve bitkisel çözüm yöntemlerinden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Mide İltihabına Ne iyi Gelir? Sizlere mide iltihabına iyi gelen bitkiler, besinler, bitki çayları, yiyecekler, şeyler, meyveler, ilaçlar, antibiyotikler ve sebzeler olarak bir sıralama yapmamız mümkün. Lakin biz bu kısımda bitkileri ve yiyecekleri ağırlıklı olarak ele alacağız.

Mide İltihabına iyi Gelen Yiyecekler: Mide iltihabına iyi gelen yiyecekler olarak bal, limon suyu, süt ve karbonatı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Mide İltihabına iyi Gelen Bitkiler: Nane, kekik, damla sakızı, keten tohumu gibi bitkiler mide iltihabı için kullanmanız mümkün.

Dilerseniz şimdi bu yiyecekleri ve bitkileri mide iltihabına karşı nasıl kullanırsınız tariflerini verelim.

Nane ve Su: 1 çay bardağı kaynak suya, 1 kahve kaşığı kuru nane konur. 10 dakika bekletilip, süzülür. Yemeklerden sonra içilir.

Kekik ve Su: Bir çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı kuru kekik eklenir. 10 dakika süreyle bekletildikten sonra süzülür. Yemeklerden önce içilir.

Damla Sakızı, Keten Tohumu, Su: 4 bardak suya, 1 çorba kaşığı keten tohumu 1 tatlı kaşığı dövülmüş damla sakızı katılır. Karışım önce kaynatılıp ardından süzülür. Yemeklerden sonra birer kahve fincanı içilir.

Bal, Limon Suyu, Su: 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı süzme bal ve 3 çorba kaşığı limon suyu katılır. Bütün malzemeler karıştırılıp, mutlak suretle aç karnına içilir.

Süt, Karbonat, Su: 1 çay bardağı suya, 1 kahve kaşığı karbonat eklenir. Bu ikili iyice karıştırılarak eritilir. Sonra 1 su bardağı kaynamış sütle karıştırılarak içilir.

Ayrıca Ahmet Maranki hocamızın ısrarla kudret narı meyvesini mide sorunlarına karşı önerdiğini hatırlatmak isteriz.

MİDE İLTİHABI HAKKINA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

mide-iltihabina-bitkisel-kur

Bu yazı mide iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler besinler bitki çayları yiyecekler şeyler meyveler ilaçlar antibiyotikler sebzeler kudret narı hangi yiyecekler iyi gelir neler iyi gelir bitkisel kesin çözüm doğal çare son için kullanılan ilaçlar nasıl giderilir iyileşir kurutulur atılır teşhis edilir geçer ne iyi gelir ne yemeli kür diyet bal süt iyi gelir mi kudret narı zararlı şeyler nelere yol açar ne zaman hangi bölüm bakar doktora gidilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide iltihabına ne iyi gelir, mide iltihabına iyi gelen yiyecekler, mide iltihabına iyi gelen bitkiler, mide iltihabı için şifalı bitkiler, mide iltihabı ne iyi gelir, mide iltihabına iyi gelen bitki çayları, mide iltihabı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, mide iltihabına iyi gelen sebze ve meyvel Er

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın