Mide Hastalıklarına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
565
Okunma

Vücudumuzda en sık rahatsızlık ve sorun yaşadığımız organ mide desek sanırım pek yanılmayız. Bu yazımızda mide problemlerine karşı çözüm bulmaya çalışacağız.

Mide Hastalıklarına Ne iyi Gelir? Doktor Ahmet Maranki mide hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek bitkisel çözümlerini anlattı. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen şifalı bitkileri ve bitkisel çayları bu kısa ama faydalı yazımızda bulmanız mümkün.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 20 gram menekşe konularak 10 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.

– Civanperçemi az pelin otu ile birlikte kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

– Yemeklerin üstüne veya gerektiğinde 3-5 adet çiğ nohut yenir. Yemeklerden sonra midede meydana gelen ağrıları giderir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 4 gram dağ reyhanı konularak 10 dakika bekletilir çay yerine içilir.

– 8 litre kaynar suyun içine 500 gram sarı kantaron otu konulur. 40 dakika kaynatıldıktan sonra süzülerek dolapta muhafaza edilir. Sabah, öğle, akşam yemeklerinden 1 saat önce bir su bardağı içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 4-10 gram zerdeçal konulur. 10 dakika kaynatılır. Günde 2-3 bardak içilir.

– Kudret narı olgun meyveleri bal ile macun yapılarak yenir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 10 gram civanperçemi konularak 10 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 10 gram kuşburnu konularak 10 dakika bekletilir, günde 3-4 bardak içilir.

En sık karşılaştığımız mide problemlerinden birisi olan mide yanması konusunda özellikle durmak istiyorum. Zira benimde sık şekilde karşılaştığım bir mide yanması problemim var. Mide yanması hakkında yazdığımız makaleyi mutlaka okumalısınız.

MİDE HASTALIKLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

mide-rahatsizliklarina

Bu yazı mide hastalıklarına iyi gelen besinler şifalı bitkiler kaplıcalar bitki çayları dua taşlar bitkisel doğal kesin çözüm tedavi hangi doktor bakıyor ne iyi gelir rahatsızlıklarına bakan bölüm için dua hangi bölüme gidilir gidilmeli diyet ne yemeli kür nasıl teşhis edilir anlaşılır hangi branş bakar randevu yemek tarifleri giderilir geçer anlaşılır başlar belli olur mide hastalıklarının belirtileri tedavileri genel adı kalbe etkisi tıptaki ismi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın