Mide Gribine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1333
Okunma

Kış ayları kapımıza geldi dayandı ve son dönemlerde özellikle çocuklarda sık rastlanan bir hastalık başımıza bela oldu. Mide gribi hastalığından bahsediyorum.

İlk duyduğumda mide grip olur mu o nasıl bir hastalık diye düşünmeye başlamıştım. Fakat ne yazık ki çoğu kişi bu hastalık ile haşır neşir olmuş durumda. Şimdi sizlere mide gribini daha kolay atlatmanız için yardımcı olacak doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vermek istiyorum. Mide gribine ne iyi gelir hep beraber okuyalım.

Mide Gribi Nedir? Tıptaki adıyla Viral gastroenterit, sulu ishal, karın krampları, bulantı veya kusma ve bazen de ateş ile belirtilerini gösteren bir bağırsak enfeksiyonudur.

Mide Gribine Ne iyi Gelir? Mide gribi için en etkin çözüm, daha bu hastalık ile tanışmadan ona karşı önlemler almaktır. Özellikle temizlik ve hijyen mide gribi ile savaşmak konusunda çok etkilidir. Şimdi kısa kısa mide gribi için ne gibi önlemler alabiliriz bunları öğrenelim.

– Çocuğunuzu rota virüs aşısı yaptırın. Rota virüs; gastroenterite neden olan en yaygın virüslerden biridir.

– Ellerinizi tuvaleti kullandıktan sonra, bebek bezi değiştirmeden önce ve sonra sabunla iyice yıkayın. Elleri sık yıkamak mide gribine karşı alınabilecek en etkili önlemlerden biridir.

– Meyve ve sebzeleri tüketmeden önce iyice yıkayın. Aynı durum et için de geçerlidir. Ayrıca etin iyice pişirilmesi bakterilerden dolayı mide gribine yakalanma riskinizi azaltır.

– İçme suyu olarak doğal kaynak suyu ya da işlenmiş su tercih edilebilir.

Mide Gribine Bitkisel Çözüm: Mide gribine iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve besinler hakkında ufak bir derleme yaptık.

Zencefil: Özellikleri ile zencefil mide gribi için son derece etkili bir çözümdür. Ayrıca, grip virüsü ile mücadeleye yardımcı olacak doğal bir etki gösterir.

1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı taze doğranmış zencefil eklenir. Kapağı kapatılarak 10 dakika dinlenmesi için beklenir. Süzdükten sonra çay şeklinde sıcakken içilir. Daha iyi hissedene kadar günde birkaç kez içilebilir.

Nane Limon: Nane mide gribi ile savaşmak için yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Bu bitki şişkinliği ve gazı gidermeye yardımcı özellikler içerir. Ayrıca bağırsak spazmları için çok faydalıdır.

Bir fincan kaynar suya bir çay kaşığı kuru nane yaprakları eklenir. 10 dakika dinlendirilir, birkaç damla limon suyu eklenir ve soğuması beklenir. Soğuduktan sonra tüketilmelidir. Her gün 4-5 bardak tüketilebilir.

Papatya: Mide için oldukça faydalı olan papatya özellikle mide gribi belirtilerinin tedavisinde oldukça etkilidir. İshal, karın krampları, şişkinlik, bulantı veya gaz durumlarında papatya çayı içilebilir.

2-3 çay kaşığı kurutulmuş papatya çiçeği bir fincan sıcak suya eklenir. Kapağı kapatılarak 10 veya 15 dakika bekletilir. Süzüldükten sonra içerisine biraz limon suyu ve zevke göre bal eklenebilir. Bu çay günde üç veya dört kere içilebilir.

Elma Sirkesi: Mide gribine neden virüslere karşı etkili bir ilaç görevi görür. Ayrıca midenin tahriş olmasını engeller. Karın ağrısı, bulantı, kusma ve gaz tedavisinde de yardımcı olur.

Bir çay kaşığı elma sirkesi bir bardak suya ya da herhangi bir meyve suyuna eklenir. Mide gribi belirtilerini hafifletmek için yemeklerden önce tüketilebilir.

Mide Gribine iyi Gelen Bitki Çayları: Bir demlik içerisinde birer poşet veya birer tutam tarçın, karanfil, melisa, ada çayı, rezene ve zencefil çayı atarak üzerine 2-3 çay fincanı kaynatılmış suyu ilave edin. 10 dakika kadar süreyle demlenmeye bırakın. Bitki çayını şekersiz olarak için. Şeker ishali daha da artırır. Bu uygulamayı günde 3-4 kez tok karnına tekrarlanmalıdır.

MİDE GRİBİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

mide-gribine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide gribine iyi gelen yiyecekler bitkiler bitki çayları ne iyi gelir bitkisel çözüm doğal tedavi nasıl geçer mide gribinde ne yemeli ne yenir nedir ne kadar kaç gün sürer devam eder kaç günde geçer muz yenir mi bulaşıcı mıdır virüsü olanlar ne yemeli bulaşıcı mı antibiyotik ne demek nasıl olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın