Mide Ekşimesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
504
Okunma

Genelde beslenme alışkanlıklarının yanlış ve düzensiz olması sonucunda ortaya çıkan sağlık problemlerinden biriside mide ekşimesi rahatsızlığıdır.

Peki mide ekşimesi gibi bir durumla karşılaşınca nasıl çözüm buluruz. Bu yazımızda önce mide ekşimesi problemi yaşamamak için bazı uyarılar vereceğim.

Önerilerimizden sonra ise mide ekşimesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri ve bitkiler yardımıyla doğal çözümleri anlatacağım.

Mide Ekşimesine Ne iyi Gelir: Öğün sayısını çoğaltmak ve öğünlerde az besin tüketmek, yemeğin arkasından uyumamak, alkol ve asit içeren içecekleri mümkün olduğunca azaltmak, sigara içmemek, yemekleri iyice çiğneyerek tüketmek, baharatlı, acı ve ekşi gıdalardan uzak durmak, fazla yağlı ve kremalı yiyecekleri yememek, kola, kahve ve çayı azaltmak gibi öneriler mide ekşimesi sorununu oldukça hafifletecektir.

Mide Ekşimesine iyi Gelen Bitki Çayları: Sizlere 3 farklı bitkisel çay önereceğim. Bu çaylar her biri farklı bir unsuru sayesinde mideye ve sindirime fayda sağlıyor. Şimdi bu çayları tanıyalım.

Nane Çayı: İçeriği ve etkisi ile sindirim sisteminde oluşan kasılmaları önler ve mide kramplarını hafifletir. Mide ekşimesi, gaz, karın ağrısı, çok yenilen yemeklerden sonra oluşan rahatsızlık hissi de dahil olmak üzere pek çok sindirim sorunu için gönül ferahlığı ile kullanılabilir.

Papatya Çayı: Orta ve hafif mide sorunları için tavsiye edilen papatya çayı, mide ağrılarını hafifletmek ve mide asidini dengelemek için kullanılabilir. Mide kasılmaları, gaz ve şişliği hafifletir. Bağırsakları hareketlendirerek tuvalete çıkmayı sağlar. Kısacası mide için sam simidi niteliği taşır.

Zencefil Çayı: Mide bulantısı ve kusma için özellikle etkili bir bitkisel çay olmasıdır. Bu özelliği ile gebelikte sabah bulantıları ile araba ve tekne tutmasına karşı da kullanılabilir. Sindirimi hızlandırma konusunda çok etkilidir.

Mide Ekşimesine iyi Gelen Bitkiler: Mide ekşimesi sorunu yaşayanlar için önereceğimiz şifalı bitkileri olabildiğince tüketmek mevcut probleminizi tamamen yok edecektir.

Çörek otu: Mide ekşimesi ve mide yanmasına karşı etkin şekilde kullanmanız gereken bir bitkidir.

Meyan kökü: Midede oluşan asitler için oldukça etkili bir bitkidir.

Ayrıca çayı yapılarak içilen bitkilerden olan nane, papatya ve zencefil mide ekşimesine iyi gelmektedir.

Mide Ekşimesine iyi Gelen Yiyecekler: Beslenme şeklini ilk verdiğim önerilere uygun olarak düzenleyen arkadaşlar eğer aşağıda sıralanan yiyecekleri de bol miktarda tüketirse mide ekşimesi sorunu tamamen yok olacaktır.

Muz: Mideye en iyi gelen besinlerin başında yer alır. Ara öğünlerde birer muz yemek, midede oluşan yanma ve ekşime hissini yok eder.

Lahana: Çiğ olarak tüketilen lahana mide ekşimesine iyi gelir. Elma suyu ile karıştırılarak tüketilirse daha etkisi daha yüksek olur.

Patates: Çiğ patatesin suyu içilirse mide ekşimesinin doğal ilaç vazifesi görmektedir.

Ispanak: Ispanağı buharda pişirerek ya da haşlayarak yemek midede oluşan ekşime hissini azaltır.

Karnabahar: Haşlanmış biçimde tüketilen karnabahar mideyi asitten korur ve ekşimeyi yok eder.

MİDE EKŞİMESİ KONUSUNDA SORULARINIZI UZMANLARIMIZA İLETMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

mide-eksimesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide ekşimesine iyi gelen bitki çayları bitkiler yiyecekler ilaçlar hangi ilaç iyi gelir ne iyi gelir hamilelikte doğal kesin bitkisel çözüm çare muz son nedir ne yapılabilir nane limon gaz keser nasıl geçer tedavi edilir giderilir önlenir mide ekşimesi için hap bitki çayı ne yapmak lazım kısaca nedir neden olur için ne yapmalı yemeli hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın