Mide Bulantısına iyi Gelen Şeyler ilaçlar Otlar Çay

0
673
Okunma

Bazen açlıktan, bazen yediğimiz bir besinden, bazen ise yemek olayını abarttığımız için mide bulantısı sorunu yaşarız. Tabi ki bu örnekler mide bulantısına en çok neden olan sebeplerdir. Bu saydıklarımız dışında daha mide bulantısına karşı onlarca neden sayılabilir.

Biz bu yazımızda mide bulantısına karşı doğal yollarla çözüm bulmaya çalışacağız. Tariflerin hepsi denenmiş ve başarıya ulaşmış alternatif bitkisel çözümlerdir. Haydi şimdi konuyu okumaya başlayalım ve paylaşarak bize destek olalım.

Mide Bulantısına Ne iyi Gelir? Şimdi sizleri sıkmadan kısa kısa mide bulantısı için doğal tavsiyeleri anlatalım.

– Mide bulantısı için halk arasında en çok bilinen yöntem naneli limon olarak bilinir. Bu karışım mideye oldukça rahatlama da sağlamaktadır. Bunun için Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ince kıyılmış civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

Mide Bulantısı için Öneriler: Bu basit öneriler ile mide bulantısını daha başlamadan kesmeniz mümkündür.

Sadece çorba, doğal meyve suyu, limonata, soda gibi temiz ve sağlıklı sıvılar tüketin.

Eğer mide bulantınız veya kusma gibi sorunlarınız varsa süt ve süt ürünlerinden (çoğu zaman süte hassasiyeti bulunanlar sorun yaşamadan yoğurt tüketebilmektedir) uzak durun. Çünkü süt ve süt ürünleri bulantı ve kusma rahatsızlıklarını daha kötü bir seviyeye taşır.

Çocuklarınızın sıvı tüketimlerini kontrol altında tutun. Onların kola, çay ve spor içecekleri gibi sıvı içeceklerden kaçınmalarını sağlayın.

Yetişkinler zencefil, papatya çayı, doğal meyve suları gibi sağlıklı içecekleri sıvı tüketimlerine mutlaka eklemelidir.

MİDE BULANTISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAmide-bulantisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide bulantısına iyi gelen yiyecekler çorba ilaç bitkiler çay dua ilaçlar hap bitki çayı şeyler nelerdir ne iyi gelir ilaç limon ekşi soda çorba neler iyi gelir ne yenir zencefil muz iyi gelir mi için hap ilaç serum fitil dua ne yapmalıyım ne yenir çay nasıl geçer evde olur alkol durdurulur kesilir ibrahim saraçoğlu ve ishal halsizlik maden suyu ilaçları mide bulantısını ne geçirir ne durdurur kesen ne tetikler bastıracak yiyecekler geçirmenin yolları ne bastırır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın