Mide Ağrısına Ne iyi Gelir Doğal Bitkisel Çözüm

0
600
Okunma

Bazen karın ağrısı ile karışan mide ağrısı genelde aşırı ve yanlış beslenme neticesinde ortaya çıkar. Sebebi her ne olursa olsun bizi ağrı ve acıdan kıvrandıran bu rahatsızlığa en kısa sürede bir çözüm bulmak şarttır.

Bu yazımızda çok sık şekilde karşımıza çıkan mide ağrısına karşı doğal çözümler ve alternatif tedavi yolları bulmaya çalışacağız. Sizde bu bitkisel yöntemleri uygulayarak mide ağrısına en kısa sürede kesin çözüm sağlayacaksınız.

Mide Ağrısına Ne iyi Gelir? Sizlere vereceğimiz ufak tüyolar ve püf noktaları ile mide ağrısını kısa sürede ev ortamında geçirmeniz mümkün.

– Bir bardak ılık su içmek vücutta oluşan gazı dağıtacağı için sizi oldukça rahatlatabilir.

– Kayısı, kuru erik ve incir bağırsak hareketlerini hızlandırır ve potasyum açısından zengin olduklarından mide ağrısına iyi gelebilir bu tarz yiyecekler.

– Kabuğuyla beraber sindirimi zor olan tüm meyve ve sebzelerden kaçınılmalıdır. Bunlardan özellikle fazla miktarda asit salgılayan kişiler mide ağrılarına sebep olabilirler.

– Hemen hemen her rahatsızlıkta olduğu gibi mide ağrısı olanların da sigara ve alkollü içkilerden mutlak suretle kaçınması gerekir.

– Düzenli bir uyku düzeni ve düzenli yenen öğünler mide ağrılarının geçmesine olumlu bir etki yapar. Özellikle ramazan ayında ve bayramlarda mide ağrılarının arttığı sık şekilde görülür. Bunun en önemli sebebi mideye aşırı yüklenme ve düzensiz yemek yemektir.

– Evde yapılan vişne suyu ve elma suyunun tüketilmesi mide ağrısına iyi gelir. Vişne suyu karaciğer ve midenin faaliyetlerini düzenlerken, elma suyu bağırsaklara yerleşen parazitlerin dökülmesini sağladığı gibi başta gastrit ve ülser olmak üzere mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Elma suyunun baş ağrısına da iyi geldiği görülmüştür.

Mide Ağrısına iyi Gelen Bitkiler: Mide ağrılarını yok eden doğal çözümlerin başında gelen yiyecekler ve bitkiler şu şekildedir.

Papatya: Papatya çok geniş yelpazede sağlığımıza faydalıdır. Mide kaslarının rahatlamasından hazımsızlığın neden olduğu mide ağrılarına kadar bir çok faydası vardır. Aynı zamanda mide enfeksiyonu ve üşütmeden kaynaklanan mide ağrısına iyi gelir.

Papatya aynı zamanda stres ve depresyondan kaynaklanan mide ağrılarına faydalı olabilir. 6-7 tane  kurumuş papatyayı bir bardak suda kaynatın ve soğuduktan sonra için.

Kimyon ve Limon: Alkalin içeren kimyon pH dengesini sağlıklı seviyelere çeker, C vitamini içeren limon suyu ise serbest radikalleri ortadan kaldırarak olası mide ağrılarını tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Kimyonu bir bardak suda kaynattıktan sonra 4-5 damla limon suyu ekleyerek tüketin. Ayrıca alternatif olarak limonun suyunu sıkarak içebilirsiniz.

Nane: Sindirim sistemi üzerindeki kas spazmlarına karşı oldukça etkili olan nane, özellikle hazımsızlık ve gazın neden olduğu mide ağrılarını giderir.

– Yemeklerde bol bol maydanoz kullanılması mide ağrısına karşı iyi gelmektedir. Maydanozun özellikle sap kısmının faydalı olduğu bilinmektedir.

MİDE AĞRINIZ ARTIK DAYANILAMAZ BİR HALE Mİ GELDİ? YAZIMIZA YORUM YAPARAK UZMANLARA SORUNUZU İLETİN. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

mide-agrisina-iyi-gelen-seyler

Bu yazı mide ağrısına iyi gelen meyveler çaylar haplar masaj içecek dua otlar macun nelerdir hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare ne iyi gelir süt nane ilaç için ne yapılır ne yemeli çay ne içilir kudret narı nasıl geçer geçiyor hafifler limon ne yemeli mide ağrısını ne geçirir iyileştirir tetikler şıp diye kesen ilaç hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın