Merdiven Çıkmak Zayıflatır mı Kaç Kalori Yaktırır

0
629
Okunma

Formda kalmak ve fazla kilolardan kurtulmak için denemediğimiz ve uygulamadığımız yöntem neredeyse yok değil mi hanımlar?

Bu yazımda sizlere çok basit bir zayıflama ve formda kalma yöntemi olan merdiven çıkmanın faydaları ve yararları ile merdiven çıkmak hakkında bilinmeyenleri anlatmaya çalışacağım. Çok değil her gün sadece 10 dakika ayırarak hem sağlıklı hem de fit olabilirsiniz.

Merdiven Çıkmanın Faydaları: Ücretsiz bir şekilde her zaman ve her yerde kolayca yapılacak bir egzersiz olan merdiven çıkmanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

– Her şeyden önce merdiven çıkmak ücretsiz bir egzersiz türüdür. Hiç bir para harcamadan kalori yakmak ve formda kalmak için kullanılabilir. Böylece hem sağlıklı kalırız hem de paramız cebimizde kalır.

– İyi bir egzersiz yöntemi olan merdiven çıkmak, kısa sürede nabız sayısını dakikada 120 rakamına kadar çıkarabiliyor. Kalp ritmini bu denli hızlandıran diğer egzersizlere nazaran kısa sürede yoğun performans gerektirdiği için egzersize fazla zamanı olmayan kişiler için ideal bir egzersiz türüdür. Zamandan tasarruf etmek günümüz insanı için oldukça önemli bir etken.

– Zayıflamak için merdiven çıkma hareketleri özellikle bel aşağısında bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. Kalçalar ve basenler bu konuda oldukça önemli bölgelerdir.

– Özellikle yüksek katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, metro ve tren istasyonları, üst geçitler, okullar, üniversiteler, parklar, spor salonları, stadyumlar, apartmanlar ve daha bir çok yerde merdiven egzersizleri yapabilecek yeterlikte yükseklik mevcuttur. Kısacası merdivene ulaşmanız çok kolay.

– Merdiven çıkmanın bir diğer faydası ise kan dolaşımını hızlandırması ve cinsel sorunları tedavi edici doğal etki oluşturmasıdır. İşte bu madde sizi daha mutlu edecek sanırım.

– Özellikle büro yaşamı süren ve oturmak zorunda kalanların hem kas ve iskelet sistemini şekillendiren hem de metabolizmayı hızlandıran bir etkisi olan merdiven çıkmak, kalça, basen, uyluk ve baldır eritmek için de son derece etkilidir.

Akciğer ve kanın oksijen tutma kapasitesini arttırır. Böylece vücudumuz daha dinç ve sağlıklı olur.

Şimdi sizlere merdiven çıkmak hakkında doğru bilinen yanlışlar veya en çok sorulan sorular hakkında bir derleme yapmak istiyorum.

Merdiven Çıkmak Kaç Kalori Yakar? Yaklaşık bir saat merdiven çıkmak 1100 kalori yaktırır. Bu miktar 1 saat koşmaya eş değerdir. Merdiven çıkarken de öyle tempolu olmanıza da hiç gerek yok. Normal bir tempoda dahi merdiven çıkmanın kalorisi saatlik 700 den az olmaz.

Merdiven Çıkmak Kalça Büyütür mü? Merdiven çıkmanın kalçaları büyüttüğünün aslı astarı yoktur. Tam aksine kalça küçültür ve sıkılaştırır.

Merdiven Çıkmak Selülit Yapar mı? Merdiven çıkmak selülite yapmaz. Aksine var olan selülitlerin yok edilmesini sağlar. Selülit sorunu olan hanımların günde 20 dakika merdiven çıkma hareketleri yapması durumunda yaklaşık 3 ayda kalça, bel, karın, göbek ve basende selülitlerden eser kalmaz.

Merdiven Çıkmak Zararlı mı? Merdiven çıkmanın hiç bir zararı yoktur. Yeter ki kullandığınız ayakkabı topuklu olmasın, ortopedik olsun. Merdiven kullanmayı kesinlikle zaman kaybı olarak düşünmeyin. Tam aksine sizlerin ömrünü uzatacak bir egzersiz olarak özellikle yukarı çıkarken merdivenin sağlıklı yaşam için sunduğu nimetlerden faydalanalım. Günlük olarak ayıracağınız 10 dakikalık merdiven tırmanma egzersizi size mutlu ve sağlıklı bir yaşam olarak geri dönecektir.

BU KONU VE HER TÜRLÜ ZAYIFLAMA KONUSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

merdiven-cikmanin-faydasi

Bu yazı merdiven çıkmanın faydası zararları kolay yolu faydaları kalorisi merdiven çıkmak ne kadar kalori yaktırır neye iyi gelir basen yapar mı nereleri çalıştırır zayıflatır mı ne işe yarar nasıl zayıflatır göbek eritir mi tansiyonu etkiler mi yararlı mı yağ yakar mı ayda kaç kilo verdirir sağlıklı mı spor mu dizlere zararlı mı varis yapar mı faydalı mı hangi kasları çalıştırır kalori hesaplama cetveli kalça eritir mi bacakları inceltir mi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: merdiven çıkmanın faydaları, merdiven çıkmanınb zararları

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın