Menisküse iyi Gelen Egzersizler ilaçlar Bitkiler

0
2627
Okunma

Çoğumuz menisküs deyimini futbolcuların yakalandığı bir hastalık veya sağlık sorunu olarak biliriz. Oysa ki menisküs ile uğraşmak için futbolcu olmaya gerek yok. Hatta hayatında hiç futbol oynamayan birisi bile menisküs sorunu ile yüzleşebilir.

Bu yazımızda sizlere ilk önce menisküse iyi gelen bitkisel yağları tanıtacağız. Bu bitkisel karışımları menisküse ek olarak aynı zamanda bütün diz ağrıları içinde kullanmanız mümkün.

Bitki yağlarından daha sonra ise Feridun Kunak tarafından tavsiye edilen menisküs ve diz ağrıları için lapa tarifini sizlere anlatacağız. Bu doğal ve bitkisel kürü uygulayan insanların çok memnun olduğunu göz ardı etmeyin lütfen. Menisküs için oldukça etkili bir çözüm yoludur.

Diz Ağrısı ve Menisküse Bitkisel Yağlar: Peleseng yağı, Çörek otu yağı, Biberiye yağı, Susam yağı, Papatya yağı, Limon yağı. Bütün yağları eşit oranda karıştırıp, ağrıyan bölgeye, masaj yaparak iyice yedirin. Arkasından dizlerinizi çalıştırıcı egzersizleri uygulamanız çok faydalı olacaktır.

Menisküs Ağrılarına Bitkisel Çözüm: Şimdi sıra geldi menisküse iyi gelen bitkisel lapa tarifimize.

Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 fincan buğday kepeği, 1 fincan zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kekik, 1 çorba kaşığı ince kıyılmış dereotu, 1 küçük siyah turp, lahana yaprakları. Bu malzemelerin tamamını kolayca temiz edeceğinizi düşünüyorum.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Suyun içine, buğday kepeğini, zeytin yağını, kekiği, dere otunu ve turpları rendeleyip koyduktan sonra lapa kıvamına gelene kadar iyice kaynatın. Hazırladığınız lapayı canınızı yakmayacak sıcaklıkta dizlerinize sürün ve haşlanmış büyük lahana yaprakları ile üstünü kapatın. Streç film ile sararak bekletin.

Menisküse Ne iyi Gelir? Menisküs için en etkili yöntemler buz kompresi uygulamak ve diz egzersizleri yapmaktır.

Buz Kompresi: Menisküsten dolayı dizinizde meydana gelen ağrılar ve şişikler için ağrının yoğun olduğu bölgeye buz tedavisi uygulayarak menisküs ağrısını iyi gelmektedir.  Buz kompresini menisküs ağrısına ilk 3 gün boyunca ya da ağrı, şişlik geçene kadar her gün düzenli olarak 3-4 saat aralıkla 15-20 dakika dizinize uygulayabilirsiniz.
 
Diz Hareketleri ve Ezersizleri: Dizde ortaya çıkan şişlikler için dizin üzerinden neopren tipi bant ya da elastik bir bandaj yapıştırın. Menisküs ağrısı için kullanılan bandajlar ağrıyı hafifleterek daha iyi gelir

MENİSKÜS HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAmeniskuse-zararli-hareketler

Bu yazı menisküse iyi gelen bitkiler hareketler krem yağlar kaplıcalar kremler sporlar şifalı bitkiler gıdalar bitkisel yağlar ne iyi gelir ameliyatsız çözüm fizik tedavi sıcak su iyi gelir mi buz tedavisi yürüyüş doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare son menisküs için dizlik ilaç hacamat sülük diz bandı en iyi iğne glukozamin diz hareketleri fiyatları nasıl tedavi edilir yapılması gerekenler geçer yırtılır güçlendirilir beslenir teşhis tedavi edilir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: menisküse iyi gelen bitkiler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın