Meme veya Göğüs Kanserine Doğal Bitkisel Çözüm

0
641
Okunma

Kanser ne yazık ki son yıllarda çok yüksek oranda artış gösteren bir rahatsızlık. Özellikle meme kanseri veya göğüs kanserinde bariz derecede bir artış var.

Sadece biz kadınlar değil aynı zamanda nadirde olsa erkeklerde de meme kanseri görülme ihtimali var. Bu yazımızda meme kanserine veya göğüs kanserine karşı bitkisel çözüm önerileri ve iyi gelen yiyecekleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Unutmayın ki en güzel tedavi, daha hastalık hiç başlamadan erkenden önlem almamızı sağlayacak olandır.

Yağlı Balıklar: Somon gibi yağlı balıklar, meme kanserine karşı savaşacak iki ana besin maddesi barındırır. İlki bu balıklarda zengin olarak bulunan Omega-3 yağıdır. Bu yağ türü kanserli hücrelerin büyümesini engeller ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca bu balıklarda bolca bulunan D vitamini meme kanserine yakalanma riskini azaltır. 

Yeşil Çay: İnanılmaz bir antioksidan olan yeşil çay, meme kanserine karşı mükemmel bir savaşçıdır. Eğer meme kanseri riskinizi düşürmek istiyorsanız kahvenizi yeşil çayla değiştirin. Çalışmalar günde 3-4 fincan yeşil çayın kanser riskini düşürdüğünü gösteriyor. Ayrıca yeşil çay metabolizma hızlandırıcı olarak bilinir. Bu özelliğiyle diyetinize de yardımcı olacaktır. 

Lahanagiller: Lahangiller de kanser savaşında büyük bir yardımcıdır. Brokoli, karnabahar, beyaz ve kara lahanalar bu aileye mensuptur. Bu çok besleyici sebzeler, kanser hücrelerinin büyümesini zorlaştıran özel bileşiklere sahiptirler. Bu sebzeleri çiğ tüketmek daha da faydalı olacaktır. Soslarla birlikte çiğ tüketebilirsiniz. 

Baklagiller: Baklagiller de meme kanserine yakalanma riskini azaltır. Baklagillerde bulunan birçok antioksidan ve lifler kanserle savaşır. Diyetinizden baklagilleri eksik etmeyin. Besleyici ve lezzetli olan bu yiyeceklerle çok güzel tarifler hazırlayabilirsiniz. 

Yulaf Ezmesi: Eminim yulaf ezmesinin sağlığınız için ne kadar yararlı olduğunu zaten biliyorsunuz. Kolesterolü düşüren, bağışıklık sistemini güçlendiren ve şeker hastalığına karşı savaşan bir besindir. Sabah kahvaltınıza yulaf ezmesi eklemeniz için başka bir neden de meme kanseri riskini azaltmasıdır. 

Meyveler: Kanserle savaşan diğer besinlerde olduğu gibi birçok meyve de antioksidan deposudur. Canlı renkli meyveler; (çilek, portakal, kırmızı üzüm ve yaban mersini gibi) antioksidan maddeler açısından daha zengindir. Her gün farklı tarifler kullanarak bir miktar tüketin. 

Ceviz: Harika bir atıştırmalık olan ve vücudumuza çok sayıda faydası bulunan cevizin önemli bir başka etkisi de meme kanserine karşı etkili olmasıdır. Diyetinize eklemekten çekinmeyin. Uzmanlar, en iyi etki için her gün 60 gram kadar ceviz yemenizi öneriyorlar.

MEME VE GÖĞÜS KANSERİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAgogus-kanserine-ne-iyi-gelir

Bu yazı meme kanserine göğüs kanserine ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi nasıl geçer önlenir tedavi edilir iyi gelen yiyecekler yağlar şifalı bitkiler bitkisel çaylar şeyler taşlar dualar sebzeler meyveler besinler gıdalar dualar içecekler dikkat çekmek için meyve göğüs kanserini meme kanserini ne geçirir engeller önler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın