Maydanoz Limon Kürü Nedir Nasıl Yapılır

Maydanoz ile limon öyle bir nimettir ki; şimdi size vereceğim bu kürü 15 gün boyunca uygularsanız göreceksiniz ki cildiniz ışıl ışıl parlamaya başlayacaktır. Fazla kilolarınızı atacak, bunun haricinde karaciğer yağlanması var ise bu sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Ancak karaciğer yağlanması için uygulayacaksınız 15 gün yeterli olmayacaktır ve 5 gün ara vererek bir 15 gün daha uygulamanız gerekecektir.

Maydanoz  limon kürü karaciğeri arındıran karaciğerdeki toksinleri atan mucizevi bir kür olarak tanımlanabilir. Şimdi maydanoz limon kürü nasıl hazırlanır hemen tarife geçelim.

Malzemeler: 15 – 16 adet maydanoz (tam organik olmalı), 1 adet limon ve 1 bardak su.

Nasıl yapılır? Bu kürü yapmak o kadar çok kolaydır ki sabah kalktığınızda blender yardımı ile 15 – 16 adet küçük maydanozu parçalayın. Üzerine orta boy 1 adet limonun suyunu sıkın ve bir bardak da su ilave edin. Blender yardımı ile yemyeşil bir su elde ediyorsunuz.

Uygulanışı: Elde ettiğiniz bu kürü aç karnına içeceksiniz. İçtikten 15 dakika sonra normal kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Bu kürü ara vermeden 15 gün boyunca zayıflamak için yapabilirsiniz. Eğer etkisini istediğiniz oranda göremediyseniz 5 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün yapabilirsiniz. Genellikle 15 + 15 şeklinde tercih ediliyor. Çok daha faydalı olduğu belirtiliyor. Ancak 5 gün ara vermeyi ihmal etmeyiniz.

Zayıflatan Maydanoz Limon Kürü: Metabolizmaya uyarıcı etkisi olan maydanoz, kan dolaşımımızı hızlandırır ve dokulara daha çok kan ulaşmasını sağlayarak yağ yakma, zayıflatma etki sağlar.

Maydanoz C vitamini bakımından zengin bir bitkidir. Sağlığımızı korumasının yanı sıra vitamin deposu olduğu için her yaştaki herkesin yemesi şiddetle önerilir. Ayrıca cilt güzelliği, kırışıklık giderme ve gençleşme amacıyla da bu kürü kullanabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Çok Etkili: Bu yapacağınız kür zayıflama, cilt güzelliği, yağ yakma haricinde sivilcelerinizi de çok ciddi anlamda giderecektir. Bir süre kullanım esnasında sivilce sayısında artış olabilir ama uzun süreli kullanımın ardından sivilceden eser dahi kalmaz.

Not: Kür 15 gün ara vermeden yapılıyor sonrasında 5 gün ara veriyorsunuz. Bu aradan sonra 15 gün daha aralıksız yapıyorsunuz. Ancak unutmayınız ki; dediğimiz şekilde uyguladıktan sonra bir daha yapmak istiyorsanız en az 6 ay sonra yapmalısınız.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

maydanoz-limon-kuru-yapilisi
Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır

Bu yazı maydanoz limon kürü ne işe yarar ne kadar içilmeli deneyenler faydası kürünü uygulayanlar yapımı faydaları ahmet maranki ibrahim saraçoğlu ile ne kadar kilo verilir kaynatma karaciğer yağlanması zayıflatır mı tansiyon ne zaman içilir nasıl yapılır içilir neye iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.