Limonatanın Tarifi Yapımı ve Yararları

0
545
Okunma

Kendi adıma konuşmak gerekirse limonatanın bende ayrı bir yeri var. Şüphem yok ki ben yaşlara gelen her bireyin çocukluk döneminde limonata ile alakalı bir hatırası mutlaka vardır.

Bizlerin çocuk olduğu yıllarda şimdi olduğu gibi ne marketler, ne de marketlerin reyonlarını süsleyen çeşit çeşit içecekler yoktu. Bizim en anlamlı ve özel içeceğimiz ise limonata idi.

Bu yazımızda biraz nostalji yaparak limonatanın nasıl yapıldığını ve faydaları hakkında kısa bilgiler aktarmak istiyorum.

– Annelerin yaz aylarında özellikle çocukları için ilk olarak tercih etmeleri gereken içecek limonata olmalıdır. Limonatanın, diğer narenciye ürünlerine göre, çocukların daha fazla ilgisini çekebileceği, zayıf vücut dirençleri nedeniyle hastalığa yakalanma riski fazla olan çocukların limonata sayesinde rahat bir kış geçirebileceği bilinmelidir.

– Hazırlanan yemeklerin yanında içilecek, evde hazırlanmış, az şekerli 1 bardak limonata çocukların günlük almaları gereken C vitamini ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaya yardımı olacaktır.

– Daha çok yaz aylarında tercih edilen limonata, sıcaktan bunaldığımız durumlarda imdadımıza yetişen, tüketim tercihi olarak ilk sırada yer alması gereken bir içecektir.

– İçerdiği C vitamini sayesinde diğer gazlı ve asitli içeceklere göre besin değeri oldukça yüksektir. Bu yüzden limonatayı taze sıkılmış limonun suyuyla hazırlamamız gerekir. Vitamini kaybını önlemek için de hazırlanan limonatalar çok fazla bekletilmeden kısa sürede tüketilmelidir.

Limonata Tarifi Nasıl Yapılır
Malzemeler: 1 su bardağı şeker, 7 bardak su, 4 adet limon, yarım demet taze nane.

Hazırlanışı: Limonlar yıkandıktan sonra ince olarak rendelenir. Şekerle iyice karıştırılarak su ilave edilir. Yapılan karışım süzülerek soğutulur. (bir bardak limonata için; 1,5 çorba kaşığı şeker ve yarım limon hesap edilirse en iyi kıvam yakalanır)

LİMONATA HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

limonata-neden-aci-olur

Bu yazı limonatanın tarifi yapımı faydaları ve zararları yararları içinde ne var yapay maddesi nedir ingilizcesi sahibi donma noktası limonata nasıl yapılır portakal ağacı saklanır bir karışımdır neden acı olur ne kadar neye iyi gelir neyden yapılır ne kadar dayanır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın