Limon Yağı Neye iyi Gelir Ne işe Yarar

0
646
Okunma

Bitkisel yağlar hakkında elimden geldiğince paylaşım yapıyorum. Bu yazımızda sizlere limon yağının özelliklerini anlatmaya çalışacağım.

Limon yağı sağlıksal açıdan pek çok fayda sağlamaktadır. Ayrıca güçlü bir antioksidandır. Bu nedenle, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığa iyi gelecek güçlü etkilerini sunmaktadır.

Şimdi sizlere limon yağının kullanım şekli ve faydaları hakkında elimizden geldiğince bilgi verelim. Hepinize iyi okumalar.

Limon Yağı Nasıl Kullanılır? Limon yağı dahili olarak yani ağız yolu ile kullanılacaksa, günde 3 kez 1 çay bardağı suya yahut şekere 2-3 damla damlatılarak kullanılır.

Banyo suyuna ilave edilecekse, ılık suya 5-6 damla yeterli olur.

Masaj yolu ile istifade edilecekse sorunlu bölgeye birkaç damla limon yağı sürülerek masaj yapmak iyi gelecektir. Adaleleri kuvvetlendirir, sporcu sakatlanmalarının tedavisinde hayli etkilidir.

Limon Yağının Faydaları: Bu mucize yağın faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

– Limon yağı siğil tedavisinde son derece etkilidir. Siğil oluşan bölgeye sürülen limon siğillerde hızlı bir iyileşme sağlar.

– Tonik görevi de gören limon yağı cilde canlılık verir. Limon yağı tüm cilde masaj yapılarak uygulandığında ciltte ferahlama sağlar.

– Banyo suyuna ilave edilecek 2-3 damla limon yağı vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak zindelik sağlar.

– Limon yağı yağlı ciltler için adeta bir kurtarıcıdır. Cildin fazla miktarda sebum üretmesini önler.

– Dişler üzerinde çay, kahve ve sigara yüzünden oluşan lekelere ovularak sürülen limon yağı, dişlerin zamanla bu lekelerden arınmasını sağlar.

– Ayaklarda özellikle topuk bölgesinde oluşan çatlaklara sürülecek limon yağı mükemmel bir yumuşama sağlar. Limon yağı vücutta oluşan şişliklerin giderilmesinde de etkilidir.

– Limon yağı hem ellerin yumuşamasını, hem de tırnakların sertleşmesini sağlar. Tırnaklarınızı yumuşuyor ve kolay kırılıyorsa limon yağı ile masaj yapılabilir.

– Limon yağı antiseptik özellik taşır bu sebeple cildi mikroplardan arındırarak sivilce oluşumunu önler. Cilde ovularak sürülen limon yağı ciltteki tıkanık olan gözenekleri açar.

– Vücudun selülitli bölgelerinde son derece etkili olan limon yağı problemli bölgelerde toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve zaman içinde selülitli bölgede iyileşme meydana gelir.

LİMON YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

limon-yagi-neye-iyi-gelir

Bu yazı limon yağının zararları özellikleri faydaları faydası kullanımı yapılışı kullanım alanları cilde yüze ciltte nasıl kullanılır çıkarılır yapılır zayıflatır seyreltilir içilir üretilir hazırlanır ne işe yarar neye iyi gelir nerede satılır ne kadar ne için kullanılır fiyatı nereden alınır satın al kullananlar fiyatı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın