Limon Tuzunun Formülü Faydaları Zararları

4
3306
Okunma

Biz hanımlar püf noktaları almaya bayılırız. Bende bu yazımda sizlere hemen hemen her evde bulunan fakat genelde belirli konularda kullandığımız bir ürün olan limon tuzunun bilinmeyen yönlerini aktarmak istiyorum.

Eminim ki bu yazı sayesinde limon tuzuna bakış açınız değişecek ve elinizden düşmeyecek. Evin neredeyse her bölümünde, sağlıkta ve beslenmede limon tuzu nedir ne değildir kısaca inceleyelim.

Limon Tuzunun Formülü Nedir? Formülü C₆H₈O₇ şeklindedir. Hemen hemen tüm bitkilerde ve birçok hayvanın vücut sıvısında bulunur. Limon tuzunun diğer adları ise limon asidi ve limon tozudur.

Limon Tuzu Nasıl Yapılır: Kimyada sitrik asit adıyla bilinen limon tuzu hafifçe mayalanan limon suyunun, kaynamış durumda bulunan kalsiyum karbonat ile işlenmesi ile ortaya çıkar.

Şimdi dilerseniz bu eşi benzeri olmayan ürünün yararları ve kullanımı hakkında bilgi verelim.

Limon Tuzunun Faydaları ve Kullanımı: İsterseniz şimdi limon tuzu özellikle güzellik ve cilt bakımı için nasıl kullanılıyor ilk olarak bunun püf noktasını verelim.

– Eğer limon tuzu ile tüy çıkmasını istemediğiniz bölgelere masaj yaparsanız limon tuzunun içeriğinde bulunan sitrik asit bu tüyleri yakarak yok eder ve istenmeyen tüylerin tekrar çıkmasına mani olur.

Bu konuda içiniz rahat olsun. Tamamen doğal bir ürün olan limon tuzunun cilde hiç bir zararı bulunmuyor. Sadece bir kullanım veya bir kerelik masaj ile değil bu uygulamayı zamana yayarak yapmanız gerektiğini bilin yeter.

Limon tuzunun kullanımı ve yararları sadece güzellik alanında sınırlı değil tabi ki.

– Kireç başınıza bela olmaya mı başladı? Kireçlenen çaydanlık veya su ısıtıcısına bir miktar limon tuzu atarak suyu kaynatıyoruz. Bir gün beklettikten sonra kireçten eser kalmadığını gözlerinizle göreceksiniz.

– İçli köfteyi kaynattığınız suya ufak bir parça limon tuzu eklerseniz, köftenin dağılmasını engellemiş olursunuz.

– Turşulara, zeytine ve reçellere limon tuzu ekleyerek bu ürünleri daha uzun süre muhafaza edebileceğinizi biliyor musunuz?

– Zayıflamak isteyen arkadaşlar bir su bardağı ılık suyun içerisine günde iki kere küçük bir parça limon tuzu atarak bu suyu içerlerse limon tuzunun vücut yağlarını yakmak için ve zayıflamak için ne kadar faydalı olduğunu görecekler.

Limon Tuzunun Zararları: Peki bu kadar faydalı bir madde olan limon tuzunun zararı hiç yok mu? Elbette ki var. Gülün bile dikeni varsa, limon tuzunun da bir tanecik zararı olabilir. Aşırıya kaçılmadan kullanılması dışında, mide asidi normalden fazla olan kişilerin limon tuzu kullanmaması gerekir.

LİMON TUZU HAKKINDA SORULARINIZI YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

limon-tuzunun

Bu yazı limon tuzunun faydaları zararları formülü içindekiler kimyasal adı insana saça cilde faydası nedir ne kadar ne işe yarar neye iyi gelir nereden çıkar nerelerde kullanılır nerede satılır nasıl üretilir kullanılır yapılıyor eritilir elde edilir fiyat kireç ile temizlik ishal uyuşturucu hangi yemeklerde kullanılır içeriği ile bulaşık makinesi nasıl temizlenir lavabo açma turşu yapımı zayıflama konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar: limon tuzunun faydaları, limon tuzu zayiflatirmi, limon tuzu faydaları, limon tuzu ne işe yarar, limon tuzu yüze sürülürmü, limon tuzunun cilde faydaları, limon tuzu içmek zayıflatırmı, limon tuzu faydaları ve zararları, limon tuzunun faydalari ve zararlari, limon tuzu zararları

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın