Limon Suyunun Saça Cilde Yüze Faydaları Nedir

1
749
Okunma

Size bu yazımızda çok özel bir ürün olan limon suyunun faydaları ve yararları hakkında bilgi aktarmak istiyorum.

Sakın olan marketlerde satılan limon suyunu belirttiğimi düşünmeyin. Size kesinlikle taze limonun evde sıkılması ile elde edilen limon suyunu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Diğer hazır limon suları ne yazık ki tam anlamı ile faydalı değildir.

Mide: Sıcak su ile karıştırılmış limon sindirim sorunlarınız azaltmaya yardımcıdır. Mide bulantısı, mide ekşimesi ve parazitlere karşı iyi gelir. Hazımsızlık belirtilerini yok eder. Düzenli olarak içildiğinde bağırsakları verimli olarak çalıştırır. Kabızlığa ve safra üretimine iyi gelir.Balgam miktarını azaltır ve safra taşı erimesine yardımcı olur.

Cilt Bakımı: Limon, doğal bir antiseptik ilaçtır, cilt sorunlarında tedavi edicidir. Cildi gençleştirir, yüze parlaklık verir, c vitamini içerir, anti-aging ilaçları etkisini verir. Siyah noktalara ve kırışıklıklara iyi gelir.

Diş Bakımı: Taze limon suyu dişlere uygulandığında diş ağrısını keser. Diş etlerine masaj yapıldığında diş eti kanamalarını durdurur. Ağız kokusunu önler.

Boğaz Enfeksiyonları: Boğaz ağrısı, farenjit ve enfeksiyonlarla baş edebilen mükemmel bir meyvedir. Bademcik iltihabına iyi gelir. Gargara yapılabilir.

Kilo Verme: Limon suyu içmek düzenli olarak yapıldığında kilo kaybına yardımcı olur. Yağ yakımını kolaylaştırır. Ilık suya bal ile katıldığında etkilidir. Vücudu forma sokar.

Yüksek Kan Basıncı: Yüksek tansiyonda limon suyunun faydalı olduğunu herkes bilir. Yüksek potasyum içerir, kalp sorunlarına iyi gelir, tansiyon düşürür.

Solunum Hastalıkları: Özellikle astım hastalarında nefes almayı kolaylaştırır. Sigara dumanının olumsuz etkilerini yok eder.

Romatizma Tedavisi: Bakteri ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ateş: Soğuk algınlığı ve gripte nane limon içilir. Ateşi düşürür, gribe iyi gelir. Özellikle bitkisel çaya katılan limon suyu çok fayda sağlar.

Kan Temizliği: Kolera ve sıtma gibi hastalıklarda tedavi edicidir. Kanı temizler ve arındırır. Suya karıştırıp içmek en güzel yöntemdir.

Bağırsak Hareketleri: Limonlu suyun bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık ve ishal şikayetlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Nefes Temizliği: Limon suyunun antiseptik özelliği, onun bir dezenfektan gibi davranmasını ve ağızdaki kötü bakterileri öldürmesini sağlar. Eğer limonlu suyun diş minelerini zedeleyebileceğini düşünüyorsanız, limonlu suyu içtikten sonra ağzınızı suyla çalkalayın.

Ağrılar: Limonlu su ürik asidin vücuttan atılmasında faydalı olduğundan eklemlerdeki ve dizlerdeki bazı ağrıları azaltır.

Daha önce paylaştığımız limon tuzu neye iyi gelir başlıklı konuyu okumanızı da tavsiye ediyoruz.

LİMON SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

limon-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı limon suyunun saça cilde yüze faydaları saklanması zararları özellikleri kalorisi faydası neye iyi gelir ne zaman içilmeli nelere iyi gelir ne işe yarar nedir ne kadar içilmeli tüketilmeli nerelerde kullanılır ne kadar dayanır etkileri tansiyona tırnaklara etkisi sivilcelere dişlere deriye göze kalbe karaciğere lekelere vücuda böbrek taşına mideye nasıl saklanır yapılır zayıflatır muhafaza edilir tüketilmeli hazırlanır alkali yapar kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: limon tuzu nedir

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın