Lavman Ne Demek Nasıl Yapılır

0
1123
Okunma

Lavman, kalın bağırsakta meydana gelen tıkanmaları temizlemek için kullanılan bir yöntemdir. Lavman özellikle kalın bağırsaklarında dışkı birikmesi nedeniyle şiddetli ağrı yaşayan kişilere yapılan bir uygulamadır.

Lavman kozmik beden temizliğinin uygulandığı 8 gün boyunca her sabah 06 ile 08 saatleri arasında yapılır. Bu saatlerde lavman yapamayan kişiler akşam gün batımında yapabilirler.

Lavman Uygulaması: Önce 2.5 litre su kaynatılır. Kaynatılan su daha sonra vücut ısısına gelinceye dek soğutulur. Suyun içine 2 kaşık limon suyu ve elma sirkesi konur. Önce bu karışımdan yarım litre alınarak sulu lavman setinin torbasına doldurulur.

Lavman setinin hortumunun ağzı hafifçe yağlanarak sonra anüse sokulur. Lavman setinin içindeki suyun kalın bağırsağın içine dolması beklenir. Dolduktan sonra su minimum 5 dakika kalın bağırsakta bekletilir. Eğer erken boşaltım hareket refleksi oluşursa boşaltım yapılır. Daha sonra hazırlanan karışımın iki litresi lavman setine doldurularak lavman işlemi için hazırlanılır.

Uygulanışı: Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilinir. Hortum ve anüs yağlanıp veya krem sürülerek hazırlanmalıdır. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalın bağırsağa akabilmesi için 1-1,5 m. yukarı asılır. Dizüstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek alın yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatırılır.

Lavman setindeki bütün suyun kalın bağırsağa dolması beklenir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çıkarılır. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatırılır. Sonra sırt üstü yatarak bacaklar yukarı doğru kaldırılır ve suyun kalın bağırsağın dibine doğru gitmesi sağlanır. Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltım yapılır.

Lavman Yaptırmanın Faydaları Nelerdir? Lavman yaptırmak, kalın bağırsaklarda bulunan toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Sindirim sisteminde problem yaşayan kişiler tarafından daha sık tercih edilen lavman yöntemi, bağırsaklarınızdaki parazitlerden kurtulmanızı da sağlamaktadır. Kalın bağırsakları temizlediği bilinen lavman yöntemi, aynı zamanda uygulama sonrasında, sıkça görülen baş ağrılarını geçirdiği de gözlemlenmiştir

LAVMAN HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

lavman-nasil-yapilir
Lavman Nasıl Yapılır

Bu yazı lavmanın fiyatı zararları faydaları yapılışı yan etkileri etki süresi nasıl yapılır uygulanır kullanılır ne demek ne kadar ne işe yarar nereden alınır ne sıklıkla yapılır seti ilacı çeşitleri ne kadar etkili ne kadar sıkılır ne sıklıkla yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın