Lavanta Yağının Faydaları Zararları Kullanımı

0
609
Okunma

Malumunuz o ki şifalı bitkilerden hemen hemen her şekilde faydalanıyoruz. Bazen meyvesi, bazen yaprağı, bazı zamanlarda da yağı çıkarılarak bin bir derde deva oluyor şifalı bitkiler.

Bu yazımızda kokusu ile bizleri mest eden lavanta bitkisinin yağının kullanımı ve lavanta yağının faydaları hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Bakalım lavanta yağı neye iyi gelir ve ne işe yarar, hep beraber okuyalım.

Lavanta Yağının Faydaları: Lavanta yağı ne işe yarar ya da neye iyi gelir sorusunu soran arkadaşlarımız için ufak bir araştırma sonucu bu bilgileri toparladım. Bakın lavanta yağı bizlere ne gibi faydalar sağlıyor. Eminim sizde çok şaşıracaksınız.

– Uyumadan önce yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı dökerseniz çok rahat bir uyku çekersiniz. Zira lavanta yağı rahatlatıcıdır.

– Çatlamış ve kurumuş ciltlere lavanta yağı ile masaj yaparsanız çok etkili bir nemlendirici vazifesi görür.

– Kurumuş ve çatlamış dudaklara sürmeniz halinde dudağınız nemlenir ve kuruluğu yok olur.

– Güneş yanıkları için biraz su ile karıştırarak cilde masaj yaparsanız yanıklara çözüm sağlarsınız.

– Burnunuzun üzerine bir damla lavanta yağı sürerseniz göz yaşarmasına engel olursunuz.

– Koltuk altınıza her sabah bir kaç damla sürerseniz gün boyu terlemeyi engeller ve güzel bir koku yayar.

– Saç diplerine sürerseniz kepek oluşumunu engellersiniz.

– Su dolu bir kaba bir kaç damla lavanta yağı dökerek ayaklarınızı bu su içerisine sokarsanız rahatlamayı hemen fark edersiniz.

– Lavanta yağını yaralara sürerseniz anti septik etkisi sayesinde hem yaraların dağılmasını engellersiniz hem de yaraları iyileştirmede zaman kazanırsınız.

– Arı ve böcek sokması durumlarında şişliği engeller ve ağrıyı azaltır.

– Bir beze bir kaç damla lavanta yağı damlatarak buz ile sarın ve burun kanaması durumunda burun üzerine uygulayın. Kanama daha hızlı şekilde sonlanır.

– Lavanta yağını yemeklerin içerisine 1-2 damlayı geçmeyecek şekilde katarsanız cinsel hayatınıza renk katabilirsiniz.

Lavanta Yağı Ne işe Yarar: Şimdi en etkili olduğu rahatsızlıklar için lavanta yağının nasıl kullanıldığını anlatmak istiyorum.
– Sivilceler için lavanta yağını diğer yağlarla karıştırarak kullanabilirsiniz. Sivilceler için şu karışımı yapabilirsiniz.
Malzemeler: 30 ml jojoba yağı, 10 ml lavanta yağı, 10 ml çay ağacı yağı. Bu yağları iyice çalkalayın sabah akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra bu yağ karışımını 1-2 damla olmak kaydıyla sivilceli bölgelere sürünüz.
– Lavanta yağı siğillere iyi gelen bir yağdır, ayrıca HPV gibi genital siğiller üzerinde de etkilidir.
Siğiller için lavanta yağını şu şekilde kullanabilirsiniz; 30 ml hindistan cevizi yağı, 10 ml lavanta yağı, 10 ml çay ağacı yağı, 10 ml tarçın yaprak yağı. Yağları iyice karıştırın, sonra siğil olan bölgelere sabah akşam uygulayın. Aldığınız yağların orjinal olması önemli bunu gözardı etmeyiniz.
Sedef gibi bir probleminiz varsa lavanta yağından faydalanabilirsiniz.
Malzemeler: 50 ml hindistan cevizi yağı, 50 gr shea butter, 10 ml lavanta yağı, 10 ml e vitamini. Katı yağları benmari usulü eritin ve yağlar soğuyunca lavanta yağı ve e vitamini ilave edin. Sedefli bölgelere bu karışımı sürebilirsiniz.
Bu mucize bitkinin detaylı şekilde faydalarını öğrenmek isterseniz, daha önce yazdığımız lavanta çayının faydaları konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.
LAVANTA YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

lavanta-yagi-nasil-kullanilir

Bu yazı lavanta yağının faydaları kullanımı saça uygulanması yapılışı kilosu ne kadar kullanım şekli kullanıldığı yerler neye iyi gelir ne kadar ne işe yarar nelere iyi gelir nerelerde kullanılır nedir nerede bulunur neye faydalı ne ile karıştırılır nasıl elde edilir kullanılır hazırlanır yapılır kokar içilir seyreltilir çıkar fiyat üretimi bit içilir mi pire feridun kunak hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın