Kulak Uğultusuna Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

13
3049
Okunma

Kulak uğultusu genelde çok aşırıya kaçmadığı sürece kişiye rahatsızlık veren bir sağlık problemi değildir. Fakat bazı zamanlar kulaklarımızda o kadar çok uğuldama hissederiz ki bu bizi resmen çılgına çevirir.

Bu yazımızda kulak uğultusuna karşı uygulanacak bitkisel çözüm yolları ve önerilerini sunacağız.

Daha sonra farklı bir yazımızda ise kulak uğultusunun nedenleri ve sebeplerini detaylı şekilde anlatacağım.

Kulak Uğultusu Nasıl Geçer: Sizlere önereceğim şifalı bitkileri aşağıda tarif edilen şekilde kullanırsanız kulak uğultusuna doğal ve bitkisel yollarla kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Kür 1: Taze taze toplanan üzerlik otu sert bir zeminde güzelce dövülerek ezilir. Ezme işleminin ardından oluşan kısım iyice sıkılarak elde edilen öz suyu günaşırı olmak kaydıyla kulağa 3 damla damlatılır.

Kür 2: Su teresi, incir ve hardal ezilerek posa kıvamına getirilir. Elde edilen posaya hardal tozu eklenerek lapa kıvamına gelinceye kadar gül suyu kullanılarak yoğrulur. Bu işlem sonucunda hazırlanan lapayı temiz bir beze yaydıktan sonra kulak üzerine sargı yapabilirsiniz.

Kür 3: Taze şekilde toplanan mersin yaprağı havanda iyice dövülerek ezilir. Ezilmiş halinden sıkılarak elde edilen öz suyu, tedavi süresince günde 3-5 damla olmak kaydıyla kulağa damlatılır.

Sık sık kulak uğultusu problemi yaşayanlar; aşırı tuzlu beslenme aşırı kafein alımı sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, devamlı şekilde yüksek sese maruz kalma gibi olumsuz yaşam koşullarının düzeltilmesi durumunda kulak uğultusuna karşı önlem almış olurlar.

Kulak çınlama ve uğultuları en sık görülen problemlerin başında geliyor. Her beş yetişkinden birinin gelip geçici de olsa bu hissi yaşadığı biliniyor. Bazı kişilerde bu durum çok daha belirgin olarak görülüyor.

Eğer kulak çınlaması sorunu yaşıyorsanız şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim: kulak çınlamasına ne iyi gelir

KULAK UĞULTUSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-ugultusuna-sifali-bitkiler

Bu yazı kulak uğultusu nasıl geçer giderilir tedavi edilir neye işarettir ne anlama gelir için okunacak dua ne yapılmalı kulak uğultusuna iyi gelen ilaçlar şifalı bitkiler dua bitkisel tedavi hangi ilaç damla soğan ne iyi gelir kesin doğal çözüm çare nedir kulak uğultusunu ne geçirir giderir yok eder konusunda bilgi vermek için yazılmıştır

Gelen aramalar: kulak uğultusuna ne iyi gelir, kulak ugultusu icin dua, kulak uğultusuna iyi gelen dua, kulak uğultusuna bitkisel çözüm, kulak uğultusuna dua, kulak uğultusuna hangi ilaç iyi gelir, kulakta uğultu bitkisel tedavi, kulak uğultusu nasıl geçer, kulak uğultusu nasıl geçer evde, kulak uğultusu kulak uğultusunun bitkisel tedavisi

13 YORUMLAR

  1. Bir yıldır kulağımda uğultu var sürekli benle gitmedik doktor kalmadı beyin mr da çektim bişey çıkmadı demir eksikliği var bende bundan olabilirmi

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın