Kulak Uğultusuna Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

13
3274
Okunma

Kulak uğultusu genelde çok aşırıya kaçmadığı sürece kişiye rahatsızlık veren bir sağlık problemi değildir. Fakat bazı zamanlar kulaklarımızda o kadar çok uğuldama hissederiz ki bu bizi resmen çılgına çevirir.

Bu yazımızda kulak uğultusuna karşı uygulanacak bitkisel çözüm yolları ve önerilerini sunacağız.

Daha sonra farklı bir yazımızda ise kulak uğultusunun nedenleri ve sebeplerini detaylı şekilde anlatacağım.

Kulak Uğultusu Nasıl Geçer: Sizlere önereceğim şifalı bitkileri aşağıda tarif edilen şekilde kullanırsanız kulak uğultusuna doğal ve bitkisel yollarla kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Kür 1: Taze taze toplanan üzerlik otu sert bir zeminde güzelce dövülerek ezilir. Ezme işleminin ardından oluşan kısım iyice sıkılarak elde edilen öz suyu günaşırı olmak kaydıyla kulağa 3 damla damlatılır.

Kür 2: Su teresi, incir ve hardal ezilerek posa kıvamına getirilir. Elde edilen posaya hardal tozu eklenerek lapa kıvamına gelinceye kadar gül suyu kullanılarak yoğrulur. Bu işlem sonucunda hazırlanan lapayı temiz bir beze yaydıktan sonra kulak üzerine sargı yapabilirsiniz.

Kür 3: Taze şekilde toplanan mersin yaprağı havanda iyice dövülerek ezilir. Ezilmiş halinden sıkılarak elde edilen öz suyu, tedavi süresince günde 3-5 damla olmak kaydıyla kulağa damlatılır.

Sık sık kulak uğultusu problemi yaşayanlar; aşırı tuzlu beslenme aşırı kafein alımı sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, devamlı şekilde yüksek sese maruz kalma gibi olumsuz yaşam koşullarının düzeltilmesi durumunda kulak uğultusuna karşı önlem almış olurlar.

Kulak çınlama ve uğultuları en sık görülen problemlerin başında geliyor. Her beş yetişkinden birinin gelip geçici de olsa bu hissi yaşadığı biliniyor. Bazı kişilerde bu durum çok daha belirgin olarak görülüyor.

Eğer kulak çınlaması sorunu yaşıyorsanız şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim: kulak çınlamasına ne iyi gelir

KULAK UĞULTUSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-ugultusuna-sifali-bitkiler

Bu yazı kulak uğultusu nasıl geçer giderilir tedavi edilir neye işarettir ne anlama gelir için okunacak dua ne yapılmalı kulak uğultusuna iyi gelen ilaçlar şifalı bitkiler dua bitkisel tedavi hangi ilaç damla soğan ne iyi gelir kesin doğal çözüm çare nedir kulak uğultusunu ne geçirir giderir yok eder konusunda bilgi vermek için yazılmıştır

Gelen aramalar: kulak uğultusuna ne iyi gelir, kulak ugultusu icin dua, kulak uğultusuna iyi gelen dua, kulak uğultusuna bitkisel çözüm, kulak uğultusuna dua, kulak uğultusuna hangi ilaç iyi gelir, kulakta uğultu bitkisel tedavi, kulak uğultusu nasıl geçer, kulak uğultusu nasıl geçer evde, kulak uğultusu kulak uğultusunun bitkisel tedavisi

13 YORUMLAR

 1. Sürekli kulak uğultusu yaşıyorsanız bunun en belirgin nedeni yüksek tansiyondur hemen en yakın iyi bir kardiyoloji doktoruna gidilmeli herkese geçmiş olsun

 2. Kaç gündür sol kulağımın uğultusu beni çok rahatsız ediyor,özellikle gece yatarken daha fena oluyor. Bana evde kolay yapabileceğim birsy varsa lütfen yazarmisiniz. Çok teşekkür ederim.

 3. 3 gündür sağ kulağım uğultuyor hiç kesintisiz duyma kaybı da var doğal olarak.
  Şimdi kulak çubuğuyla temizlediğim de bej kahve arası bir renge boyandı.
  her zaman kulak çubuğu kullanırım, hayatımda ilk defa kahverengiye yakın renk gördüm..
  Kulağımı yıkatmam mı lazım.. Orta kulak iltihabı belirtisi mi.. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim..

 4. merhabalar annemin kulağında sürekli sesler geliyor ve annem hangi doktora gittiyse ilaç verdiler hiçbiri geçirmedi kulağını kulağındaki ses git gide yükseldi sizce ne yapılmalı.

 5. kulagim akiyordu intihap kabiyordu ilaclar la duzeldim ama yaklasik 1 senedir cinlama var o da sessiz alan lar da yapuyor ve bu ugultu bir ara duzeldi geme basladi doktora gitmedim bunu ozamanlar soledim intihap duzeldi uguldu da gitmisdi ama simdi her sessiz alana girdigim de ugultu yapiyor

 6. Merhaba. Yaklaşık bir buçuk aydır kulağımda çok şiddetli bir uğuldama var. Doktorlar kulakta sıvı birikimi olduğunu söylediler. Sürekli antibiyotik ve buna benzer ilaçlar kullanmama rağmen uğuldama geçmedi. Bunu nasıl çözebilirim cevaplarsanız sevinirim.

  Cevap: Normal şartlarda kullanılan antibiyotik ile bu sorunun geçmesi lazım. Lakin hala devam eden bir uğuldama var ise doktorunuzu ve antibiyotiği değiştirmenizi öneririm.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın