Kulak Çınlamasına Çözüm Ne Yapılır iyi Gelir

2
1283
Okunma

Halk arasında yaygın bir inanış vardır; kulağımız çınladığı zaman birisinin bizim hakkımızda konuştuğunu ya da bizi andığını söyler dururuz. Peki bu sizce doğru mu? Bence şimdilik bunu bir kenara bırakarak kulak çınlamasına iyi gelen öneriler hakkında konuşalım.

Kulak çınlamasının nedenleri ve sebepleri bir çok konuda irdelenebilir. Fakat kulak çınlamasının tedavisi konusunda öyle pek fazla yöntem ve çeşit yoktur.

Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm: Biz bu yazımızda sizlere önce İbrahim Saraçoğlu tarafından uygulanan kulak çınlamasına iyi gelen bitkisel çözümü ve daha sonra ise bu probleme iyi gelen önerileri ele alacağız.

Hazırlanışı: Kaynamakta olan yarım litre sıcak suya 7 adet beyaz lahana yaprağı konulur. 10 dakika süreyle ağzı kapalı şekilde kısık ateşte lahanalar pişirilir. Hazırladığınız bu suyu her sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa olmak şartıyla aç veya tok karnına 1 er su bardağı içiniz.

Uygulama: Beyaz lahana kürüne 5 gün boyunca düzenli şekilde devam etmelisiniz. 5 günlük uygulamanın ardından bu küre 3 gün ara verin ve daha sonra 5 gün yeniden uygulayın. Sonra yeniden 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün süreyle uygulayın. Bu şekilde kürü 15 gün kullanacaksınız. Verdiğiniz 3 günlük aralarla birlikte toplamda 21 günde kür tamamlanacak. Yani 5+3+5+3+5

Bu kürü yıl içerisinde 3 defadan daha fazla uygulamayın. 21 günlük periyot sonunda kulak çınlamasının azaldığını hatta yok olduğunu göreceksiniz.

Kulak Çınlamasına Ne iyi Gelir? Lahana kürüne ek olarak size vereceğimiz bazı tavsiyeler ile kulak çınlaması probleminden sonsuza kadar kurtulmanız mümkün.

– Alkol ve kahve gibi yoğun şekilde kafein içeren gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak.

– Sigara içmemek (nikotin maddesi iç kulaktaki yapılara kan akışını azaltır).

– Stres ve aşırı yorgunluktan kaçınmak.

– Periyodik olarak hafif egzersizler yapmak.

– Boynu gerilmiş durumda bırakan bisiklet ve at binme gibi sporları uzun süreli yapmamak.

– Yüksek şiddette sese maruz kalmamak, zorunlu olunan hallerde ise kulak tıkacı kullanmak.

– Düzenli şekilde maden suyu tüketiminden kaçınmak.

Kulak Çınlamasına iyi Gelen Şeyler: Kulak çınlamasına iyi gelen yiyecekler, yağlar, çaylar ve diğerleri.

Gliserin ve Tuz: Bir tatlı kaşığı gliserin ve yarım litre su içerisinde biraz tuz ile karıştırılır. Karışım günde üç kez burun deliklerine sprey şeklinde uygulanır.

Ananas: Kulak çınlaması bir enfeksiyon nedeniyle oluşuyorsa inflamasyonu azaltmak için ananas kullanılabilir. Her gün 1 bardak ananas suyu tüketilebilir.

Elma Sirkesi: Enfeksiyonlar ve kulak iltihabı sonucunda oluşan kulak çınlamasında oldukça etkilidir. Elma sirkesi biraz ılık suyla karıştırılır ve tonik gibi her gün tüketilebilir.

Yeşil Çay: Bir poşet yeşil çay bir fincan kaynar su içinde bekletilir. 5 dakika demlenmesi için beklendikten sonra tüketilir.

Susam Yağı: Susam yağı biraz ısıtılır. Kulak arkasına bu yağ ile hafifçe masaj yapılır. İşlem günde 2 kez tekrar edilebilir.

Ay Çekirdeği: Kıkırdak ve kemik yapısını geliştiren temel vitaminler içerir. Kulak çınlamasını engellemek için her gün ay çekirdeği tüketilebilir.

Sarımsak: Sarımsak ve bir çay kaşığı hardal yağı bir tavada kızartılır. Ardından yağ süzülür ve kulak kanalına uygulanır.

Soğan: Soğan rendelenir ve suyu sıkılır. Bir fincan pişmiş pirinç suyu ile karıştırılarak tüketilir. Her kulağa 2 damla kullanılması önerilir.

KULAK ÇINLAMASI HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-cinlamasi-nasil-gecer

Bu yazı kulak çınlamasına iyi gelen ilaç isimleri ilaçlar bitkiler müzikler ilaç yiyecekler dua vitaminler hareketler bitkisel yağlar için esma soğan kürü cihaz ilaç isimleri soğan ne iyi gelir ne yapmalı neden olan hastalıklar pratik çözümler sebep olur nasıl geçer olur tedavi edilir azaltılır giderilir önlenir bitkisel doğal kesin çözüm çare son sülük tedavisi ne yapmalı lahana kürü ne yapılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın