Kulak Akıntısına iyi Gelen Bitkiler Bitkisel Çözüm

0
781
Okunma

Kulak akıntısı yaşam boyunca hemen hemen herkesin başına gelen bir durumdur. Bu yazımızda size kulak akıntısına karşı nasıl kesin çözümler bulursunuz bu konuda bilgi vermek istiyorum.

Farklı herbalistler kulak akıntısı için değişik yöntemler kullansa da sanal alem üzerinde en çok başarıya ulaşan 3 bitkisel çözüm olduğu saptanmıştır.

Kulak Akıntısına Bitkisel Çözüm: Ben size bu 3 kulak akıntısı tedavi yönteminden bahsedeceğim. Farklı öneriler ve tavsiyelere itibar etmemenizi öneririm.

Bitkisel kürleri sıralamadan önce şunu belirtmek isterim; Kulaktan kanlı akıntı gelmesi kulak zarının delinmiş olması veya kafatası kırığından kaynaklanabilir. Böyle durumlarda lütfen bitkisel çözüm önerilerini uygulamayın. Bu durumda doktora başvurmak en doğrusudur.

– Bir avuç taze zeytinyağı yaprağının ezilerek suyu çıkarılır. Üzerine bir kahve kaşığı süzme bal konulup iyice karıştırılır. Kulağa günde 3 kere birer damla konur. Bu tavsiye önereceğimiz üç kür içerisinde en etkili olan ve en kısa zamanda sonuç verendir.

– Kulağa günde 2 kere 1′er damla sirke damlatılırsa akıntının verdiği ağrı kesilir.

– Kulağa günde 2 kere 3′er damla papatya yağı damlatılırsa akıntı kısa sürede kesilir.

Kulak Akıntısına Ne iyi Gelir? Şimdi de kulak akıntısı için doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi verelim sizlere. Bu ufak öneriler ile kulak akıntısına çözüm sağlayabilirsiniz.

– Kulak akıntısından etkilenen kulak yere paralel gelecek şekilde başınızı yan yatırın. Sıvıyı boşaltmak için parmağınızı temizledikten sonra kulağınıza vakum yapın. Akıntıyı temizlemek için bir pamuk veya havlu kullanabilirsiniz. Ayrıca, sadece kulağınıza altında bir havlu koyup yan yatabilirsiniz.

– Temiz bir bezi sıcak bir suya batırın ve iyice sıkın. Akıntıyı iyice boşaltmak için başınızı eğin ve bu nemli bezi 5 dakika boyunca kulağın üzerine bastırın. Küçük aralar vererek yöntemi tekrarlayabilirsiniz.

– Kulak akıntısı tedavisi için bir başka yöntem de buhar solumadır. Buhar kulakta sıkışan sıvının salınımını teşvik ederek östaki borusunun açılmasına yardımcı olur. Bu da sırasıyla kulak akıntısının önüne geçecektir.

– Beyaz sirke orta kulakta enfeksiyonunu tedavi etmek için anti bakteriyel etkiye sahiptir. Ayrıca, ispirto kulak içindeki sıvı birikiminin buharlaşmasını sağlar ve kurumasına yardım eder.

KULAK AKINTISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-akintisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı kulak akıntısına iyi gelen şifalı bitkiler ilaçlar ne iyi gelir doğal kesin çözüm çare hangi doktor bölüm bakar ne yapmalı kulak akıntısı abdesti bozar mı için antibiyotik damla ismi ne yapmalı ne yapılır ne yapılmalı ne zaman geçer nasıl olur giderilir renktedir geçer durdurulur temizlenir önlenir kesilir nedir ne kadar sürer neden olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kulak akıntısına ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın