Kulak Ağrısına Ne iyi Gelir Pratik Çözüm

0
568
Okunma

Bu sabah zorlu bir uçak yolculuğu yaptım. Ne yazık ki yolculuğun tamamı kulak ağrısı yüzünden kabusa döndü. Bu nedenle uçaktan iner inmez ilk işim kulak ağrısına karşı çözüm üretmek oldu.

Bu yazıda farklı şekilde oluşan kulak ağrılarına karşı alternatif yollarla kısa zamanda ne yapılır bunu araştırdım ve sizlere paylaştım. Umarım kulak ağrısına iyi gelen şeyler sizlerinde işine yarar.

Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm: Soğan kulak ağrısı için çok etkili biz çözümdür. İbrahim Saraçoğlu; ağrıyan kulağın içine 1 damla çiğ soğan suyu damlatılması ya da kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuğa soğan suyu damlatarak kulağın içine sürülmesini öneriyor.

Kulak Ağrısına Ne iyi Gelir? Kulak ağrısı için bitkisel çözümlerin ardından kulak ağrısına iyi gelen şeyler ve dualar olarak bir derleme hazırladım sizlere.

Kulak Ağrısına iyi Gelen Şeyler: Kulak ağrınızı yok etmek için kolayca uygulayacağınız bazı yöntemleri sizin için derledim.

Saç Kurutma Makinesi Kullanın: 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

Kulak Kepçesini Oynatın: Eğer ağrı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu enfeksiyonudur. Dış kulak yoluna vücut ısısında yağ damlatılabilir. Vücut ısısındaki suya bebek yağı veya normal zeytinyağı ekleyip, birkaç damla kulağınıza damlatın. Böylece kulak ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu, asla zarı delik olan kulağa uygulanmamalıdır.

Sakız Çiğneyin: Östaki kanalının açılması için oldukça faydalıdır.

Esnemek: Yine östaki kanalını açarak kulak ağrısını yok edici etki gösterir.

Burnunuzu Tutun: Uçakta 10 bin metrede uçarken kulaklarınız tıkanırsa, burnunuzu iki parmak arasında sıkıştırıp, derin bir nefes alın ve havayı geniz tarafın doğru yönlendirecek şekilde üfleyin. Kısa bir süre içerisinde açılma sesi duyacaksınız. Bu basınç eşitlemesinin olduğunu gösterir, aynı zamanda kulak ağrısı da ortadan kalkar. Uçak alçalırken uyumamak ise kulak ağrısına karşı farklı bir karşı koyma metodudur.

Kulak Ağrısına iyi Gelen Dualar: “Ezhib’l be’se Rabbin’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke , şifaen la yüğadiru sekama”

Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi. Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa olmamaktadır.

KULAK AĞRINIZ MI VAR? ÇEKİNMEDEN UZMANIMIZA DANIŞMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-agrisi-nasil-gecer

Bu yazı kulak ağrısına iyi gelen bitkiler damla antibiyotik damlalar ağrı kesiciler yöntemler bitki çayları dua şey hangi ilaç iyi gelir ne yapılmalı doğal kesin bitkisel tedavi çözüm çare evde son için ağrı kesici şurup soğan evde ne yapılabilir hangi doktora gidilir hangi bölüm bakar nasıl geçer geçirilir kadınlar kulübü ibrahim saraçoğlu ahmet maranki oluşur gider neler iyi gelir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın