Kulak Ağrısına Ağrı Kesici Evde Ne iyi Gelir

0
836
Okunma

Kulak ağrısının sebebi, kulağın içerisinde bulunan östaki borusunun tıkanmasıdır. Bu tıkanmaya neden olan durumlar ise  soğuk algınlığı gibi hastalıklar, basınç farkı ve kulak iltihapları olarak sıralanabilir.

Bende şahsen özellikle uçağa bindiğim zaman aşırı derecede basınç farkı neticesinde yoğun bir kulak ağrısı yaşarım. Bu tarzda bir kulak ağrısı yaşayan herkes için iki tavsiyem var. Birincisi sakız çiğnemeniz, ikincisi ise mümkün olduğunca çok esneyerek nefes almaya çalışmanızdır.

Bu yazımızda basınç farkı dışında oluşan kulak ağrıları  için çözüm bulacağız. Eğer kulakta oluşan ağrının nedeni soğuk algınlığı ve grip türü hastalıklar ise yapacağınız tek şey antibiyotik kullanmak ya da antibiyotik etkisi gösterecek bitkilere başvurmaktır.

Yine aynı şekilde kulak iltihabı sebebiyle oluşan ağrılarda antibiyotik, ilaç ve damla tedavisi olmadan asla iyileşmez. Fakat bazı bünyeler antibiyotiği tam olarak kaldıramadığı ve daha rahatsız oldukları için kulak ağrısı konusunda bitkisel ve doğal çözüm yollarına başvurmak tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği sarımsak suyu ve Ahmet Maranki’nin önermiş olduğu soğan suyu kürlerini kulak ağrısı için kullanabiliriz.

Sarımsak Suyu: Kulak ağrısı evde rahatça hazırlanabilecek olan en doğal antibiyotik sarımsak suyudur. Öncelikle taze olan 1-2 adet sarımsağı iyice dövün. Dövülen sarımsağı parmak uçlarınız ile iyice sıkarak suyunu minik bir tabağın içerisine dökün. Elde edilen bir iki damla sarımsak suyunu ağrı mevcut olan kulağın içine damlatın.

Soğan Suyu: Soğan suyu da aynen sarımsak suyu gibi kulak ağrılarını yok etmek amaçlı kullanılır. Öncelikle 1 adet orta boy soğanı rendeleyerek suyunu bir kaba alın. Soğan suyuna parmaklarınızı batırdıktan sonra hafif ve yumuşak şekilde kulağınızın arkasına masaj yapın. Bu işlemi özellikle iltihaptan dolayı oluşan kulak ağrısını kesmek için çok idealdir.

Kulak Ağrısına Ne iyi Gelir? Kulak ağrısı için sizlere sırasıyla şifalı bitkiler, ilaçlar, damlalar, ağrı kesiciler ve dualar olarak bir derleme yaptık.

Kulak Ağrısına iyi Gelen Bitkiler: Soğan ve sarımsak başta olmak üzere, farklı bitkileri ve bitkisel çayları kulak ağrısına çözüm için kullanabilirsiniz.

– Küçük bir siyah turp kabuklan soyulduktan ve mikserden alındıktan sonra bir tülbent yardımıyla sıkılıp suyu elde edilir. Bu su 2-3 damla ağrıyan kulağın içine damlatılır.

– Bir tutam taze ısırgan yaprağı temizlenip nemli şekilde mikserden geçirilerek bir tülbentin arasına, sulu lapa haline gelmiş posa şeklinde sarılır ve ağrıyan kulağın arka tarafına tampon yapılır. Aynı şekilde maydanoz, nane ve ebegümeci kullanılabilir.

– Bir cezvenin içine bir avuç ince kıyılmış pelin otu atılır ve kaynarken çıkan buhara ağrıyan kulak tutulur.

– Bir avuç taze öksürük otu temizlenip yıkanır ve nemli halde mikserden geçirilerek bir tülbent yardımıyla sıkılarak suyu elde edilir. Daha sonra 2-3 damla ağrıyan kulağın içine damlatılır.

İlaç Damlalar ve Ağrı Kesiciler: Elbette ki sağlığı sadece bitkisel çözümler ve doğal önerilerde aramanızı istemiyoruz. Lakin kulak ağrınızın sebebinin ne olduğunu tam olarak bilmeden size ezbere ilaç, damla önerisinde bulunmanın yanlış olduğunu düşünmekteyim. Buna ek olarak dayanılamayacak kadar ağrı için alışkın olduğunuz bir ağrı kesici markasını kullanmanızda zarar yoktur.

Kulak Ağrısına iyi Gelen Dualar: Kimileri dua kavramına pek inanmaz ama hastalığı veren mevla, şifayı da mutlaka dualar ile verecektir.

Lütfen şu duayı okuyun: Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke, sifaen la yügadiru sekama.

Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi. Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa olmamaktadır. İyi şifa ver ki hiç bir hastalık ve hiç bir ağrı kalmasın.

KULAK AĞRISI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAZMAK İÇİN TIKLA

kulak-agrisina-evde-cozum

Bu yazı kulak ağrısına iyi gelen şeyler ilaçlar bitkisel yağlar çaylar antibiyotik ağrı kesiciler bitkiler dualar evde çözüm okunacak dua anne sütü iyi gelir mi ne fayda eder ne iyi gelir fayda eder doğal kesin bitkisel çare çözümler kulak ağrısı nasıl geçer tedavi edilir için damla ne yapmalı ne yapılır hangi doktor bölüm bakar kaç günde geçer neyin belirtisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın