Kulağa Su Kaçması Nasıl Giderilir Çıkarılır

0
1072
Okunma

Kulağa su kaçması durumu genellikle duşta, havuzda veya denizde meydana gelir. Bu 3 etken dışında kolay kolay kulağa su kaçırmak mümkün değildir.

Kulağa su kaçınca çoğu zaman endişelenecek bir durum yoktur. Fakat yine de en kısa sürede kulağın içine kaçan suyun çıkarılması lehimize olacaktır.

Zira kulağa kaçan su baş ağrısı, baş dönmesi hatta kulak enfeksiyonlarına neden olabilmektedir.

Kulağa Su Kaçmasına Ne iyi gelir? Kulağa su kaçtığında evde veya olduğunuz yerde yapacağınız bir kaç basit uygulama ile suyu kulaktan çıkarmanız mümkündür.

– Su kaçan kulak yastığa gelecek şekilde yatın. Bir kaç dakika boyunca bu şekilde bekledikten sonra yer çekiminin etkisiyle kulağa kaçan su dışarı yavaş yavaş akacaktır.

– Düşük ısıda çalıştırdığınız saç kurutma makinesiyle kulağınıza kaçan suyu kurutabilirsiniz. Kulak deliğine hafif hafif sıcak hava vermek kulak içinde toplanan suyu azaltıcı etki gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kulağı aşırı ısıya maruz bırakmamaktır.

– Reçetesiz şekilde satılan antiseptik kulak damlalarından kullanabilirsiniz. Bu damlayı su kaçan kulağın içerisine 2-3 damla sıkın ve başınızı su kaçan kulağınız aşağı gelecek şekilde çevirin. Kulağa kaçan su bu şekilde damla ile birlikte dışarı akacaktır.

– Hangi kulağa su kaçmışsa kafamızı o yöne doğru eğiyoruz ve su dolan kulak örneğin sol kulak ise sol ayağın üstünde tek ayak zıplıyoruz. Eğer sağ kulağa su kaçmışsa bu seferde kafayı sağa eğip sağ ayağın üzerinde zıplıyoruz. Böylece kulağa kaçan su kolayca dışarı çıkıyor.

– Eşit miktarda ve az hacimde beyaz sirke ve alkol ile karıştırılarak doğal bir kulak damlası oluşturmak mümkündür. Bu karışım, kulağınızın kurumasına ek olarak, kulaktaki olası bir enfeksiyona da fayda sağlayacaktır.

Bu uygulamalara rağmen  su kulaktan çıkmıyorsa en yakın eczane veya sağlık ocağına başvurmanız yeterli olacaktır. Kulağa damlatılan kulak damlaları kısa sürede suyu kulaktan çıkaracak veya kulak içinde buharlaşmasını sağlayacaktır.

KULAK İLE İLGİLİ HER SORUNUZU, BU YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulaga-su-kacmasi-nasil-giderilir

Bu yazı kulağa su kaçmasına ne iyi gelir orucu bozar mı tedavisi nasıl geçer giderilir gliserin sirke için damla tıkaç vazelinli pamuk tıpa kulağa su kaçınca yapılması kaçarsa ne yapmalıyız gerekenler hangi damla kullanılır ağrı yapar mı çınlama zararları kulağa kaçan su nasıl çıkarılır temizlenir iltihap yapar mı çıkarma yolları temizleme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın