Kudret Narı Çayının Faydaları Yapılışı Fiyatı

0
730
Okunma

Bu yazımızda sizlere son dönemde oldukça tutulan bir bitkisel çay olan kudret narı çayı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle kudret narı bitkisini tanıyalım, ardından ise çayımızı hazırlamayı ve yudumlarken faydalarını öğrenmeye ne dersiniz?

Kudret Narı: Kudret narı meyvesi ve yaprakları kalsiyum, demir, fosfor mineralleri ve B vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Kudret narı yaprakları basur tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kudret narı çayı ateşi düşürür ve kuru öksürüğü geçirir. Yapraklarının anti mikrobiyal özellikleri bu bitkinin açık yaraların tedavisinde kullanılmasını sağlamaktadır.

Kudret Narı Çayının Faydaları
Alternatif Asya tıbbında yüzyıllardır şeker hastalığı tedavisinde kudret narı çayı önerilmektedir. Kudret narı çayının insülin duyarlılığını arttırdığına inanılmaktadır.

Çok eski zamanlardan günümüze özellikle tropikal iklimlerde sıtmaya karşı korunmak amacıyla tüketilmektedir. Bazı bilimsel araştırmalar kudret narında sıtmayı önleyici bazı bileşenlerin bulunduğu ortaya koymakla birlikte sadece kudret narı tüketerek sıtmadan korunma konusundan genel olarak kabul görmüş araştırma sayısı oldukça azdır.

Yine araştırma sayısı az olmakla birlikte kudret narı çayı kanserli hücrelerin çoğalmasını engelleyerek kanserin yayılmasını yavaşlatabilir. Bu konuda yapılan bilimsel çalışmalar günümüzde de devam etmektedir.

Kudret Narı Çayı Nasıl Yapılır?
Aktardan kurutulmuş kudret narı yaprakları satın alabilir veya taze yaprakları kendiniz evde kurutabilirsiniz. Yaprakların kuruması havanın sıcaklığına bağlı olarak 3-4 günden 1 haftaya kadar sürebilir. Yapraklar kuruduktan sonra 4 kişilik kudret narı çayı hazırlamak için iyice ufalanmış 4-6 kaşık yaprak kullanabilirsiniz. Yaprakları 4 kişilik kaynar suya attıktan sonra ocağı kapatın ve 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Taze kudret narı dilimlerini çayınıza ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak kudret narı yaprakları ve meyvesi çay, özüt olarak başta Asya ülkeleri olmak üzere çeşitli bölgelerde geleneksel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız kudret narı çayı içmeye başlamadan önce olası yan etkilerden korunmak adına öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

KUDRET NARI ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAkudret-nari-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı kudret narı çayı ne işe yarar neye iyi gelir nelere iyi gelir nasıl yapılır hazırlanır demlenir içilir tarifi yapılışı faydaları zararları yan etkileri faydası kullanımı kullanıcı yorumları nedir satın al fiyatı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın