Kronik Baş Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
581
Okunma

Baş ağrısı bazı durumlarda kronik bir hale gelerek tedavisi daha zor bil hal alabilir. Bu yazımızı iki parçada okumanızı istiyorum.

Yazının ilk bölümünde kronik baş ağrısına doğal çözüm yollarını anlatacağım. İkinci bölümde ise kronik baş ağrısı için bitkileri ve bitkisel çayları bulacaksınız.

Kronik Baş Ağrısına Ne iyi Gelir? Dilerseniz ilk önce kronik baş ağrısı için iyi gelen şeyleri kısa kısa anlatalım.

Karanlık ve Sessizlik: Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele etmenin ilk yolu olarak aklınıza hemen bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları var ilaçtan önce. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin.

Açık Hava Yürüyüşü: Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin. Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj: Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın.

Sıcak Duş: Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk Kompres: Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

Muz, Makarna, Balık Yağı: Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyor. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.

Baş Ağrısına iyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayları: Özellikle kronik baş ağrısı çeken arkadaşlarımız bu 3 mucize bitkiyi hem sade şekilde hem de bitkisel çay olarak tüketirlerse kronik baş ağrısına doğal çözüm bulabilir.

Kedi Otu: Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilinen kedi otu, baş ağrısı için de yararlı bir bitkidir. Günümüzde bir çok tablet, hap ve bitki özlü çay içerisine de katılan bu bitki çeşidi rahatsızlığın yatışması adına başvurulabilecek başlıca bitki türlerinden biridir.

Sarı Kantaron: Özellikle doğal anti-depresan olarak bilinen bu bitki türü moral bozukluğu, motivasyon eksikliği gibi semptomlara karşı etki eden ilaçların içerisinde kullanılmaktadır. Baş ağrısı açısından rahatlatıcı bir etkiye sahip olan sarı kantaron çayı tüketmeniz tavsiye edilir.

Zencefil: Baş ağrıları için yararlanılabilecek diğer bir bitki çeşidi ise zencefil. Diğer bitkisel içeriklerden farklı olarak zencefil çayı baş ağrısını geçirmek değil de önlemek amacıyla kullanılabilir. Mide sancıları için de oldukça yararlı bir bitki türüdür.

KRONİK BAŞ AĞRISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAkronik-bas-agrisi-nasil-gecer

Bu yazı kronik baş ağrısına bitkisel çözüm ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi baş ağrısına iyi gelen çaylar dua meyve şarkılar şeyler yağ hap ilaçlar nasıl geçer için hangi bölüme gidilir ve depresyon ilaçları mide bulantısı sebepleri nedenleri kronik baş ağrısının tedavisi nasıldır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın