Krampa Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

0
1128
Okunma

Her insanın başına her an kolayca gelebilecek bir rahatsızlıktır kramplar. Lakin bazen kramp girmesi durumları sıklıkla ortaya çıkmaya başlar ve bizleri rahatsız eder.

Bu yazımızda krampa ne iyi gelir ve kramp için ne gibi uygulama ve yöntemler ile tedavi sağlanır bunları anlatalım.

Krampa Ne iyi Gelir? Kramp tedavisi için şu şekilde doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri uygulamanız mümkündür. Bütün yöntemleri evde kolayca deneyebilir ve kramplara çözüm sağlayabilirsiniz.

Yalnızca bir ayağınıza kramp girerse, tüm vücut ağırlığınızı birkaç saniye boyunca kramplı ayağınızın üzerine yükleyin. Diğer ayağı yüksek bir yere koyun, zemine dokunmasın.

Kapalı ayakkabı veya çorap giyiyorsanız, çıkartın ve ayağınızı birkaç dakika boyunca esnetin.

Parmaklarınızı esnetin, kramplı ayağı yüksek bir yere koyun ve yalnızca topuklarınızı kullanarak destekleyin. Hafifçe parmaklarınızı oynatın ve ağrı geçene kadar tekrarlayın.

Parmaklarınızı aşağı yukarı oynatın ve ağrı devam ediyorsa parmaklarınızı elinizle hareket ettirin.

Gelecekteki krampları önlemek için kramp geçer geçmez bir yürüyüşe çıkın.

Spazmlar birkaç dakika boyunca devam ederse, nemli ve sıcak bir bezi bu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Yaklaşık 30 dakika boyunca üst dudağınıza bastırmak üzere başparmak ve işaret parmağınızı kullanarak krampı geçirmek için aküpresür uygulayabilirsiniz.

Saniyeler içinde sizi kramptan kurtaracak diğer bir aküpresür noktası da ayak baş parmağınız ile yanındaki parmak arasında bulunan noktadır. Bu bölgeye 30-40 saniye boyunca basınç uygulayın.

Kramptan Korunmak: Kramptan korunmak için kasları aşırı zorlamamaya özen göstermek gerekir. Ayrıca, mineral eksikliğine karşı yeterli ve dengeli beslenmek ve yeterli miktarda su tüketmek kramp tutulması ihtimalini azaltacaktır. Kramp riskini arttırdığı için alkolden de uzak durulmalıdır.

Kramp nedir ve nasıl oluşur daha detaylı öğrenmek isterseniz; kramp nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

KRAMP TEDAVİSİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

krampa-ne-iyi-gelir

Bu yazı krampa iyi gelen yiyecekler şeyler bitkiler meyveler hareketler ilaçlar kremler ne iyi gelir ne yapılır buz iyi gelir mi karşı ne yapılır kramp için ne yapmalı magnezyum hangi doktora gidilmeli bitkisel tedavi sabun sprey ilaç ne iyi gelir hangi ilaç ne yemeli nasıl önlenir giderilir geçer gider tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare krampı ne geçirir önlemek için önleyen önler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın