Kore Dizileri Önerileri ve Replikleri

0
698
Okunma

Bugün sizlere, son dönemde giderek daha fazla izleyici kitlesine oluşan ve kendi başına bir endüstri olmayı başaran Kore Dizileri hakkında bir yazı yazmak istiyorum.

Kore Dizisi önerileri, replikleri, isimleri, oyuncuları ve çok daha fazlasını bu yazımızda bulmanız mümkün. Film izlemekten sıkıldıysanız veya artık Türk Dizileri sizin için yeterli gelmiyorsa, bir de Kore dizilerini denemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Malumunuz ki ülkemizde de tüm dünyada da dizi furyası aldı başını gidiyor. Örneğin bir çok farklı dizimizi, Arap ülkelerinde en çok izlenen televizyon programları içerisinde görmek mümkün. Hatta öyle ki bazı dizilerimiz, bizim ülkemizde izlendiğinden çok daha fazla reytinge farklı dünya ülkelerinde ulaşıyor. İşte aynı durum Kore dizileri içinde geçerli. Farklı dizi isimlerini, çok farklı ülkelerde en çok izlenen ve en çok önerilen Kore dizileri arasında görüyoruz. Şimdi sizlere en çok izlenen ve en çok önerilen Kore dizilerini tanıtmaya ve kısaca bilgiler vermeye çalışacağım.

The Phantom Thief: Kore tarihinin en güzel anlatıldığı dizilerden birisi elbette ki, The Phantom Thief, zaten internet üzerinden en fazla izlenen Kore dizisi olması da buna dayanıyor. Ryung, gündüzleri aşık olunası serseri bir gangster, geceleri çok büyüklerden, hükümet yetkililerinden çalan usta bir hırsızdır. Ryung’u çekici, etkileyici ve gözleri kırpmadan izlenir kılan da onun zenginlerden alıp, yoksulları beslemesidir. Bir de her soygunun ardından bir erik resmi çizmesi, imzasını atığını gösteriyor.

Hello Monster: 16 bölümden oluşan mini bir Kore dizisi olan Hello Monster, 2015 yapımı en iyi Kore dizilerinin başında geliyor. Polisiye tutkunları, macera sevenlerin başından kalkmadan bitirebileceği bir sürükleyici senaryo Hello Monster’da. Bir suç profili uzmanı ile bir dedektif arasında yaşanan romantik bir ilişki polisiye hikayeyi biraz yumuşatıyor.

The Legend: Kore hakkında en iyi bildiklerimizden birisi kesinlikle kültürüne, tarihine sıkı sıkıya bağlı olduğudur. İşte bu bağlılık da Kore’ye dışarıdan bakan, “yabancı” olan bizleri çekiyor. İşte yine her bir sahnesinden tarih fışkıran bir Kore dizisi. Özellikle Bae Yong-joon, Moon So-ri ve Lee Ji-ah gibi oyuncuların inanılmaz performanslarından etkilenmemek mümkün değil.

Faith: Yine bir Lee Min-ho, Kim Hee- sun ve Lee Joong Gi birlikteliği, ancak ezber bozan bir tarihsel hikaye var. Kore’nin Ortaçağ haline nostaljik bir yolculuk mu desem, muhteşem kurgu ve oyunculuk mu? Bence siz de benim gibi izleyin ve karar verin. Ortaçağ şartlarında tıbbi çalışmalar yapan ve çok büyük başarılar elde eden bir doktorun, insanlara umut aşılama, yeniden can verme hikayesine tanık olacaksınız.

Şimdi ise sizlere 2018 yılında yayınlanacak olan Kore dizilerinden bahsedelim.

Bangtan Love: BTS üyelerinden her birinin, her tur durağındaki şanslı bir kızla yemek randevusuna çıktıkları Bantan Love, gerçek hayattan ilham alan bir romantic komedi / turizm şovu. Bu randevular esnasında yerel kültürü de deneyimleme imkanı bulan grup üyelerinin yaşadıkları, tüm detaylarıyla “sahne arkası” bölümünde deseyirciye ulaşıyor. BTS hayranlarının grup üyelerini yakından tanıma fırsatı bulacakları Bangtan Love, eğlenceli bir yapım olacağa benziyor.

Bambino: Oyuncu Park Bo Gum’un uğruna lezzetli İtalyan makarnaları yapmayı öğrendiği Bambino; kasabadaki evini “en iyi İtalyan şefi” olmak için terk eden ve bu yolda karşılaştığı zorluklarla mücadele ederken etrafındaki insanlara ve yemeğe olan aşkından destek alan bir gencin hikayesini anlatıyor.

The Architect / Mimar: The Architect, geleceğin kralı Taejo ve Goryeo’nun kurucusu olacak olan Wang Gyeon’un hikayesini anlatıyor. Yolsuzluklarıyla gündeme gelen Kraliçe Jinseong döneminde varlıklı bir tüccar ailesinde büyüyen Wang Gyeon; kraliçenin rüşvet skandalıyla birlikte çiftçilerin ayaklanmasıyla ülkenin kaosa girişine şahit olur. Henüz 23 yaşındayken bir sonraki kralın generali olan ve hem kara hem de deniz kuvvetlerinin yönetimini alan Wang Gyeon, oldukça başarılı kariyeriyle başbakanlığa yükselir.

Source / Kaynak: Kpop grubundan ayrılarak kariyerine içinden geldiği gibi şarkı söyleyerek ve müzik yaparak devam eden müzisyenin hayatını anlatan Source’ta, başrolü Choi Si Won üstleniyor. Kahramanımız bu süreçte Sandara Park tarafından canlandırılan ve bas gitar çalan bir model olan yakın arkadaşının desteğini de alıyor. Model, moda sektöründeki kariyeri ve güzelliğine rağmen yalnızca bir erkekle birlikte olmuş ve aşık olmasına engel olan bir sırrı saklıyor. Source, arkadaşlık, duygular ve hepimizin zaman zaman kendimizi içinde bulduğumuz düşüşlerle ilgili keyifli bir melodram olacağa benziyor.

KORE DİZİLERİ HAKKINDA YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kore-dizileri-replikleri

Bu yazı kore dizileri 2017 2018 2019 2020 kore dizisi izle önerileri replikleri önerisi repliği isimleri tavsiye izle indir öneri en iyi en çok izlenen indirilen aranan romantik duygusal aşk korku savaş tarih komedi dram aksiyon güzel yeni sezon tercüme fragman alt yazılı dublajlı onedio ekşi koreantürk doctors school secret meryem müzikleri kore dizilerinin türk versiyonu japon versiyonları orijinal adları kitapları yayınlandığı türk kanalları hangi kanalda saat kaçta hangi gün isimleri 2015 2016 klipleri müzikleri hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın