Koltuk Altı Kararması için Ne Yapmalı Çözüm

Yaz ayları kapımızda ve deniz sezonu açıldı sayılır. Peki denize girecek bayanların en çok çekindiği şeylerden birisi olan koltuk altı kararmasına karşı neler yapabiliriz?

Koltuk altı kararması çoğu bayanın en büyük şikayetlerinden birisidir. Aslında buna sebep olan da tüy alımı için kullandığımız bazı zararlı yöntemlerdir. Koltuk altlarında meydana gelen bu kararma problemini önlemek ise evde yapacağınız bir karışımla mümkün.

Malzemeler: 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı elma suyu, 1 çay kaşığı limon suyu.

Uygulama: Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin.

Kuruduktan sonra sonra yıkayıp bebek pudrası sürün. Koltuk altındaki kararmalar zamanla gözle görülür şekilde geçecektir.

Bu küre ek olarak şu uygulamalarda bu konuda size oldukça fayda sağlayacaktır.

Sirke: Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltuk altına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışın sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.

Portakal Kabuğu: Portakal kabuklarını  güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Limon: Limon, cilt kararması için akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltuk altınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağı için bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

Karbonat: Mutfaktaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da yardımcı olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltuk altına uygulayın ve durulayın.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

koltuk-alti-kararmasi-nasil-gecer

Bu yazı koltuk altı kararması için ilaç sabun kremler maske ne yapmalı doğal kesin bitkisel çözüm çare son ne iyi gelir ne yapılır bepanten nasıl beyazlar gider geçer kapatılır yok edilir geçirilir düzelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.